Start Rok 2010/2011 Mali artyści w Hajnowskim Domu Kultury

Mali artyści w Hajnowskim Domu Kultury
środa, 22 grudnia 2010 01:36, odsłon: 1641

0008_mini14 grudnia dzieci z koła plastycznego „Barwinek” działającego w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi pod kierunkiem nauczycielek:  Jolanty Wołkowyckiej i Joanny Ruszuk gościły w pracowni plastycznej pani instruktor Anny Tarasiuk w HDK.

Mali artyści (Julia Maciuka, Julia Korch, Magda Filipiuk, Tosia Antoniuk, Natalia Stachulec, Natalia Czarnocka, Ewelina Wasiluk, Iza Nazaruk, Magda Pupek, Kinga Szymczak, Łukasz Jurczuk) tworzyli pocztówki o tematyce bożonarodzeniowej wykorzystując różne techniki plastyczne m.in.: kolaż, wycinanka, wyklejanka brokatem.

Dzieci po raz pierwszy miały możliwość rozwijania swoich pasji w profesjonalnej atmosferze pracowni. W przedświątecznym nastroju mali twórcy – z zapałem - bawili się różnymi materiałami, z których powstały prześliczne, oryginalne pocztówki. Pomysłodawczynie zajęć planują kontynuację rozpoczętego  cyklu pn. „Barwinek tworzy z Domem Kultury”. Najważniejszym celem wspólnych zajęć jest urozmaicenie plastycznych działań uzdolnionych przedszkolaków.

Efekty pierwszego spotkania można obejrzeć w holu przedszkola. Kartki świąteczne małych twórców zdobią życzenia świąteczno-noworoczne składane wszystkim Rodzicom i Dzieciom przez pracowników przedszkola:

„Rodzinnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2011”.

Joanna Ruszuk i Jolanta Wołkowycka