Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Przedświąteczne spotkanie Wiewiórek z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hajnówce PDF Drukuj Email
środa, 27 grudnia 2017 23:57, odsłon: 491

19 grudnia w grupie Wiewiórek gościliśmy uczniów klasy III b  wraz z wychowawczynią panią Aliną Tichończuk oraz panią bibliotekarką Anną Panfiluk ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hajnówce. To było niezwykle pracowite spotkanie naszych najmłodszych przedszkolaków ze swoimi starszymi kolegami ze szkoły gdyż już od samego początku zabraliśmy się do samodzielnej produkcji pierników. W okamgnieniu powstało całe mnóstwo rozmaitego kształtu miodowych specjałów. Trudno tez powiedzieć,  które dzieci lepiej sobie radziły podczas pracy? Można za to stwierdzić, że  jedni i drudzy z jednakowym zapałem wykrawali  piernikowe kształty.

 

Podczas wypiekania pierniczków wspólnie z naszymi gośćmi udaliśmy się do sali Żubrów na uroczyste powitanie przez panią Dyrektor naszego przedszkola - Dorotę Durzyńską kolejnych, specjalnych gości: Burmistrza Miasta Hajnówka Jerzego Siraka, pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 Aliny Pietraszek, pani wicedyrektor Heleny Pietruczuk oraz wychowawczyni klasy III a gimnazjum - Wandy Wojcieszek.

 

Oficjalne powitania, złożenie świątecznych życzeń oraz wspólne zaśpiewanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem” to był wystarczający czas by powrócić do sali Wiewiórek na dalszą część zaplanowanego spotkania.

Część artystyczną rozpoczęły przedszkolaki zimowo – świątecznym repertuarem. Na przedszkolnej scenie pojawiły się reniferowe zaprzęgi z dźwięczącymi dzwoneczkami wśród białych zasp śniegu, Mikołaje z prezentami dla dużych i małych dzieci a to wszystko działo się przy ostrym mrozie…. Szkoda tyko, że to był po prostu i tylko… nasz występ.

Uczniowie zaprezentowali nam opowiadanie pt. „Prezent dla Świętego Mikołaja”, które zostało odczytane z podziałem na role. Tajemnicza cisza i chwila skupienia podczas czytania wprowadziła wszystkich w refleksyjny, przedświąteczny nastrój. Potem już było wzajemne obdarowywanie się prezentami, składanie życzeń oraz poczęstunek przy świeżo upieczonych łakociach.

To był wspaniały, przedświąteczny czas...

 

Jola Wołkowycka i Joanna Ruszuk

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information