Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Świąteczne warsztaty w grupie „Jeżyków” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 grudnia 2017 22:22, odsłon: 476

Przygotowania przedświąteczne to czas i okazja do bycia razem bez pośpiechu, do obserwacji jak sobie radzi moja pociecha, a dzieci dostrzegają jak bardzo są kochane. Przedświąteczne warsztaty plastyczne w naszej grupie rozpoczęły się od zabawy muzycznej z inscenizacją tekstu do opowiadania „Przygoda z Mikołajem”. Zarówno rodzice jak i dzieci, ze wszystkich sił i z wielkim skupieniem starali się naśladować gesty pani Halinki, a było to nie lada zadanie gdyż tekst chwilami był dość szybki i trudno było się nie śmiać. Wszyscy jednak poradzili sobie z Tym zadaniem i przyszła pora na wykonanie ozdób choinkowych.

Nasi rodzice jak zawsze stanęli na wysokości zadania, na stołach pojawiło się mnóstwo błyszczących drobiazgów potrzebnych dekoracji ozdób. Na zaprezentowanych kartach rodzice mogli zapoznać się z techniką wykonania zabawek choinkowych, możliwa była też dowolność. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki na stołach zaczęły się pojawiać przepięknie wykonane ozdoby choinkowe, twarze dzieci i rodziców rozjaśniał uśmiech i uczucie satysfakcji. Wielka była radość gdy każda para- rodzic i dziecko prezentowała swoje prace na choince, zdjęciom nie było końca. Ozdabianie choinki zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem w kole piosenki „Przyszła choinka”.

Przyszła pora na występ pięciolatków, ponieważ Święta Bożego Narodzenia, to nie tylko ozdoby choinkowe, to przede wszystkim wspólny śpiew kolęd. Śpiew kolęd w dwóch językach jest nie lada wyzwaniem dla małych dzieci, ale poradziły sobie wspaniale przy wtórowaniu rodziców. Pięciolatki zaprezentowały również piosenki o tematyce świątecznej z instrumentacją oraz wiersz-życzenia. Nasze spotkanie dobiegło końca, miało się wrażenie, że nasi rodzice mogliby do rana słuchać śpiewu swoich dzieci wcale nie było Im spieszno do domu.

Wszystkim rodzicom i dzieciom życzymy, by tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były źródłem zdrowia, szczęścia oraz wyciszenia, spokoju ducha i mnóstwa czasu dla siebie i swoich bliskich oraz nadziei w Nowym 2018 Roku.

 

Swietłana Oleszow, Halina Pawluczuk

 

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information