Start Rok 2010/2011 Uroczyste Pasowanie trzylatków

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Uroczyste Pasowanie trzylatków
poniedziałek, 06 grudnia 2010 15:53, odsłon: 4124

0007_mini30 listopada 2010 odbyła się uroczystość pasowania 3latków na przedszkolaków z udziałem Dyrektor Przedszkola nr 3 Doroty Durzyńskiej, zaproszonych gości tj. Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych - Ireny Zin; Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi - Adama Chudka, rodziców i dziadków  naszych milusińskich oraz  6latków wraz z wychowawczyniami: Krystyną Kowalską, AJoanną Ruszuk, Haliną Pawluczuk.

Spotkanie poprowadziły wychowawczynie grupy 3 latków: Iwona Gierasimiuk, Anna Olszewska i Katarzyna Androsiuk, które za cel postawiły wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne przeżywanie przyjemności i radości; przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci; nawiązanie bliższego kontaktu między dziećmi, rodzicami i personelem przedszkola; tworzenie w przedszkolu atmosfery radości, przyjaźni i zaufania oraz zaprezentowanie umiejętności dzieci i kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie.

Wszyscy zebrani z niecierpliwością czekali na wjazd” pociągu naszych maluszków”- bo właśnie piosenką „Jedzie pociąg z daleka” rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci pięknie ustawione w pociąg wjechały do sali, i szukały oczkami swoich bliskich, uśmiechając się do nich a nawet machając rączką. Rodzice i dziadkowie z dumą patrzyli na swoich małych artystów. Następnie powitano gości, wszystkich zebranych i zaproszono do wysłuchania i obejrzenia części artystycznej. Przedszkolaki w swych wierszach i piosenkach zaprezentowały umiejętności nabyte w ciągu pierwszych miesięcy w przedszkolu. Wysłuchaliśmy wierszyka Mam trzy latka, Dziś jest nasze pasowanie, Idzie kotek, Nowy kolega oraz piosenki  Krasnoludki, Pięć paluszków, Murzynek oraz obejrzeliśmy taniec w kole A ja wiem. Dzieci otrzymały gromkie brawa, występ był przeuroczy i te błyszczące od wzruszenia rodziców oczy. Aby zostać prawdziwym przedszkolakiem trzeba złożyć przyrzeczenie. To przecież punkt kulminacyjny tego spotkania. Nasze zuchy tak też uczyniły, podnosząc dwa palce do góry:

MY MALUCHY PRZYRZEKAMY

  • BYĆ OD DZIŚ PRZEDSZKOLAKAMI
  • NIE GRYMASIĆ I NIE SZLOCHAĆ
  • ZAWSZE SWOJE PANIE KOCHAĆ
  • GRZECZNIE BAWIĆ SIĘ I FIKAĆ
  • W MIG ZAJADAĆ Z TALERZYKA
  • NAUCZYMY SIĘ DZIĘKOWAĆ
  • I PORZĄDNIE SIĘ ZACHOWAĆ
  • OD DZIŚ ZAWSZE BYĆ ZUCHAMI I DOBRYMI KOLEGAMI

Po przyrzeczeniu pani dyrektor została zaproszona do ślubowania słowami: Panią Dyrektor tu zapraszamy, dla Pani specjalne zadanie mamy. Chcemy poprosić o pasowanie, dziś każde dziecko przedszkolakiem zostanie, nastąpiło uroczyste pasowania dzieci. Pani dyrektor  czarodziejskim ołówkiem dotykała ramienia dziecka i wypowiadała  słowa „Pasuję Cię na przedszkolaka”. Po wykonaniu zadania dyrekcja z pięknym uśmiechem złożyła życzenia rodzicom i pogratulowała nowym przedszkolakom oraz wręczyła im  kosz pełen słodkich upominków. Do życzeń dołączyła się Rada Rodziców działająca przy Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi. Dzieci otrzymały  w nagrodę za piękny występ pamiątkowe dyplomy i prezenty.

Dzieci ślubowały, więc i rodzice powinni. Na stojąco powtarzali za  nauczycielką słowa przysięgi:

„Przyrzekamy wszyscy razem tak jak nasze dzieci,

Że będziemy Wam pomagać czy deszcz pada, czy też słońce świeci.

Na imprezy i pikniki chętnie przybędziemy,

Potańczymy, pośpiewamy i przysmaki różne zajadać będziemy.

Co dzień rano swe pociechy paniom powierzymy,

Bo jak własne je kochają i codziennie o nie dbają.”

Na zakończenie 6latki zaproszone  na uroczystość zaprezentowały krótką część artystyczną. Wyrazy uznania dla najmłodszych wyraziły starszaki wręczając maluchom  wykonanego własnoręcznie Św. Mikołaja.

Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i wspólne rozmowy.

Uważam iż, dzieci które w tym roku rozpoczęły edukację przedszkolną w pełni zasłużyły na miano przedszkolaka. Całe grono pedagogiczne Przedszkola na czele z panią dyrektor składa im GRATULACJE!!!. Miejmy nadzieję, że dzieciom a przede wszystkim rodzicom, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu uroczystości na długo utkwi ten dzień w pamięci.

Dzieciom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.

 

„Chcielibyśmy  Wam  podarować kawałeczek ziemi,

byście  mogli na nim  wyhodować słodyczowe drzewko,

pełne cukiereczków , małych i dużych, i z dziureczką w środku
Aby rosły też na nim lody w różnych  smakach
i świeże truskawki w czekoladowych  frakach.
Niestety nie możemy  dać Wam  tego wszystkiego,
lecz możemy Wam życzyć wszystkiego dobrego!”

 autor: Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

fot.:  Emilia Rynkowska i Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information