Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Wielkie święto w grupie „Wiewiórek” PDF Drukuj Email
środa, 13 grudnia 2017 00:05, odsłon: 632

30 listopada 2017 roku, to dzień w najmłodszej grupie „Wiewiórek” z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, który pozostanie na zawsze w pamięci dzieci i ich rodziców. W tym dniu odbyła się bowiem pierwsza w  życiu najmłodszych przedszkolaków uroczystość – „Pasowanie na przedszkolaka”. To tegoroczne, wyjątkowe wydarzenie uświetnił swoją obecnością pan Jerzy Sirak - Burmistrz Miasta Hajnówka,  który z podziwem oglądał popis talentów najmłodszych hajnowian.

W tej wielkiej gali „Wiewiórek” uczestniczyła również pani Dyrektor Przedszkola Dorota Durzyńska, nauczycielki pracujące z tą grupą dzieci – panie Joanna Ruszuk i Jolanta Wołkowycka, panie z personelu obsługowego i najważniejsi goście – rodzice dzieci.  Wszystkie „wiewióreczki”  w pięknych, odświętnych strojach czekały na moment pasowania w podniosłym nastroju. W tych pełnych emocji chwilach pomogli im najstarsi przedszkolacy z grupy „Sarenek” – Małgosia, Kuba i Bartek, którzy wierszem przekazali maluszkom kilka rad, jak w przedszkolu uczyć się bawiąc i obiecali „wiewióreczkom” zawsze je wspierać, jak na dobrych kolegów przystało.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której 3 i 4-latki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, pląsy i tańce z mistrzowskim opanowaniem tremy i tęsknoty za bliskością mamy czy taty. Ta prezentacja potwierdziła, że zasłużyły one w pełni na tytuł prawdziwego „Przedszkolaka”. Podczas ślubowania obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani, pomagać kolegom i być dzielnymi przedszkolakami. Następnie pani dyrektor Dorota Durzyńska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka dotykając ramienia każdego z nich zaczarowanym bajkowym ołówkiem. Były też prawdziwe fanfary wygrywane na sygnałówce każdemu przedszkolakowi przez tatę naszego Bronka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom i upominki od pana Burmistrza. Pani Dyrektor przedszkola przekazała prezent dla całej grupy  - uroczego grzybka - szafkę do kącika czytelniczego w sali. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy wspólnie degustowali tort z herbem grupy - wiewiórką, który uczcił mianowanie przedszkolaków.

Uroczystość ta wycisnęła łzy wzruszenia u rodziców, którzy z niedowierzaniem przyglądali się jakich postępów dokonały ich pociechy w tak krótkim czasie. Była to też świetna okazja do lepszego poznania się rodziców dzieci i nauczycielek.

Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Gratulujemy najmłodszym przedszkolakom przyjęcia do naszej przedszkolnej rodziny!

 

Serdeczne podziękowania panu Moszczyńskiemu (tacie Bronka) za oprawę muzyczną uroczystości oraz panu Smykla (tacie Grzesia) za profesjonalną dokumentację fotograficzną.

 

 

Joanna Ruszuk, Jola Wołkowycka

Zdjęcia: Artur Smykla i Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

 

 

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information