Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

,,Pedagogika Marii Montessori w edukacji dziecka”- warsztaty dla dzieci i rodziców w grupie ,,Żuberków” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 22:45, odsłon: 535

W dniu 4 grudnia 2017 r. odbyły się warsztaty poświęcone metodzie Marii Montessori. W spotkaniu uczestniczyli: Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, Panie nauczycielki z grupy, dzieci wraz z rodzicami. Wszyscy obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt.: Pedagogika Marii Montessori”, podczas której przybliżono sylwetkę Marii Montessori, omówiono główne założenia i zadania pedagogiki, a także oryginalny zestaw pomocy dydaktycznych i  jego cechy.

Zaprezentowano materiał do ćwiczeń z praktycznego życia (elementy którego znajdują się w naszym kąciku w sali), materiał sensoryczny, materiał do nauki języka, matematyki, kultury i innych dziedzin wiedzy, materiał artystyczny związany z ekspresja muzyczną, plastyczną i zręcznościową dziecka, materiał religijny. Określona została rola nauczyciela i jego zadania.

Następnie zwiedziliśmy gabinet metodyczny, którego pięknej prezentacji dokonała Pani Dyrektor Przedszkola Dorota Durzyńska i wskazała poszczególny materiał wcześniej  omówiony, a nawet zademonstrowała sposób wykorzystania go  w pracy z dzieckiem. Dodała, że gabinet powstał w 2008 r. Podziękowała też Pani Krysi za profesjonalne przygotowanie prezentacji metody ,,w pigułce’’.

Potem wszyscy wróciliśmy do sali, gdzie dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonały kamienie edukacyjne. Były to obrazki namalowane lakierem do paznokci na kamieniach oraz  karteczki z imionami dzieci. Każdy chciał malować, malować…. W te właśnie materiały wzbogaciliśmy swój kącik Marii Montessori w sali. Będą one służyły dzieciom do doskonalenia ich mowy  i ćwiczeń w czytaniu.

Dziękuję Pani Dyrektor przedszkola i koleżankom z grupy za pomoc w przeprowadzeniu warsztatów - Krystyna Czurak.

 

                      

  Krystyna Czurak, Anetta Trusiewicz –Kolinko, Ania Sawicka

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information