Start Rok 2017/2018 Logorytmika w rytmie deszczu

Logorytmika w rytmie deszczu PDF Drukuj Email
środa, 06 grudnia 2017 20:29, odsłon: 2063

W listopadzie dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach logorytmiki „Jesienna pogoda”, które przeprowadziła logopeda Elżbieta Wołkowycka. Logorytmika to połączenie zajęć rytmiki i terapii logopedycznej, w ramach której prowadzone są ćwiczenia muzyczno – ruchowe oddziałujące na płaszczyznę słuchową, słuchowo – ruchową oraz ruchową. Zastosowane podczas zajęć ćwiczenia dają możliwość pracy wszystkim dzieciom niezależnie od występujących u nich deficytów rozwojowych.

Na powitanie dzieci rytmicznie wypowiadały i śpiewały swoje imiona dzieląc je na sylaby. Uczyły się również piosenki „Deszczyk pada” wspieranej gestem i ruchem. Wielką frajdę sprawiła dzieciom inscenizacja muzyczna z użyciem niebieskiej folii, podczas której naśladowały odgłosy i ruch deszczu, śnieżynek i wiatru. Kolorowe słomki, papierowe listki i niebieskie kropelki zachęcały dzieci do zabaw oddechowych. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem obserwowały i naśladowały  prowadzącą, ale też miały okazję wykazać się własną kreatywnością i umiejętnościami interpretacji ruchowej muzyki. Śmiało i odważnie nadawały też rytm kropelkom deszczu układając indywidualny szyk.

Przedszkolaki bez reszty i z wielkim zapałem oddały się zaproponowanym ćwiczeniom w formie zabaw i z niecierpliwością oczekują na więcej.

Deszczyk pada, deszczyk pada,

Wieje, wieje wiatr.

Błyskawica, grzmot,

A nad nami kolorowa tęcza.

Elżbieta Wołkowycka

zdjęcia: Justyna Karpiuk, Andżelika Koszel, Swietłana Oleszow,