Grupa „Jeżyków” na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 grudnia 2017 22:11, odsłon: 1004

Grupa „Jeżyków” kolejne spotkanie z zaprzyjaźnionymi paniami z biblioteki rozpoczęły od odwiedzin w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pięciolatki jak tylko znalazły się w budynku biblioteki wiedziały jak się zachować i zgodnie z obowiązującą w bibliotece zasadą weszły bardzo cicho.  Pani Agnieszka Kazberuk i Asia Kisielewicz z nieukrywaną radością przywitały nasze pięciolatki. Jak wiadomo dzieci bardzo lubią bajki i baśnie czytane przez dorosłych, a jeszcze bardziej gdy czytają je takie sympatyczne panie.

Zanim pięciolatki dowiedziały się jaką bajkę wysłuchają, panie przedstawiły dzieciom po krótce gdzie się znajdują i jakie to jest wyjątkowe miejsce. Pani Agnieszka  zaprosiła dzieci do wysłuchania bajki z książki „Jak kózka uczyła się pływać” N. Moost, treść bajki była bardzo wesoła, a opowiadała o perypetiach zwierzątek w szkole. Pięciolatki z radością odpowiadały na pytania i już nie mogły się doczekać kolejnego zadania. Na stolikach czekały na małych czytelników kartki i zadanie z rysunku- „wyobraźcie sobie jak radziły sobie zwierzątka z postawionymi przed nimi zadaniami”. Wykonane prace przez dzieci były kolorowe i wesołe, wywoływały uśmiech, gdy dzieci opowiadały ich treść.

Nasze odwiedziny dobiegły końca i musieliśmy wracać do przedszkola, ale panie z biblioteki serdecznie nas zaprosiły na kolejne spotkanie.

Swietłana Oleszow, Halina Pawluczuk