Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Dogoterapia z Fundacją "Psi uśmiech" z Białegostoku PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 grudnia 2017 21:46, odsłon: 416

Już trzeci rok szkolny do naszego przedszkola przyjeżdża pedagog-dogoterapeuta wraz ze specjalnie przeszkolonym psem z Fundacji Psi Uśmiech z Białegostoku. Cotygodniowe spotkania z cairn terrierem Cosmo mają charakter grupowy. Nauczycielem je prowadzącym jest pani mgr Gabriela Drwięga. W tym roku zajęciami objęte zostały trzy grupy. Podczas spotkań koncentrujemy się na edukacji poprzez zabawę z psem.

Przedszkolaki z naszej placówki rozwijają wyobraźnię, doskonalą umiejętności prospołeczne a przede wszystkim uczą się zasad bezpiecznego postępowania w kontaktach z psami. Tematy zajęć oscylują wokół podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Dzieci bardzo cenią sobie kontakt z psem i chętnie uczestniczą w tej formie nauki. Ponadto, kilkuletnie efekty pracy dogoterapeutycznej w naszej placówce stały się modelowym przykładem dla uczestników kursów dogoterapii organizowanych przez Fundację Psi Uśmiech. W tym roku szkolnym mieliśmy możliwość przeprowadzenia praktyk obserwacyjnych za co serdecznie dziękujemy Dyrekcji.

 

 

Gabriela Drwięga

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information