Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Spotkanie z wolontariuszem Schroniska Ciapek i przygoda z psem Kasztanem PDF Drukuj Email
niedziela, 03 grudnia 2017 23:30, odsłon: 549

Sarenki wizytę w schronisku maja już za sobą, były tam na wycieczce, zawiozły zebrany pokarm dla psów. Podczas szybkiego spaceru, obejrzały zwierzęta tam przebywające. Deszcz  kropił, co  uniemożliwiło nam  dłuższy pobyt w schronisku. Natomiast odwiedziła nas wolontariusz pani Urszula, dzięki której poznaliśmy milusińskich. Opowiedziała nam o pomocy jaką mogą nieść wolontariusze.

Obejrzeliśmy zdjęcia fajnych psiaków, każdy z nich jest inny, chociaż historię znalezienia się w schronisku ma podobną. Wolontariuszem może zostać osoba pełnoletnia, która będzie wyprowadzała zwierzęta na spacer, myła je, czesała oraz stosowała czynności polegające na socjalizacji. Pani Ula zachęcała dzieci do odwiedzania schroniska wraz z rodzicami. Przedszkolaki wiedzą, że pieski które mieszkają w schronisku marzą o ciepłym domu, dobrym gospodarzu. Można adoptować takiego psa, nie trzeba kupować. Tak też uczyniła Adelka wraz z rodziną. Adoptowali psa Pako.

Po spotkaniu z wolontariuszem, dzieci udały się do Hajnowskiego Domu Kultury, na spektakl „ O  psie Kasztanie, który został detektywem” w wykonaniu Teatru Form - Art z Łodzi. Była to historia psa, który mieszkał z dziadkiem i Panna Kottą. Jego przygody pokazują  jak ważna jest w życiu przyjaźń, oddanie i poświęcenie. Dzieci miały także okazję posłuchać piosenek śpiewanych na żywo przez aktorów. Po powrocie przedszkolaki kolorowały psy różnych ras i nadawały im imiona.

 

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

 

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information