Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” w grupie Sarenek. PDF Drukuj Email
niedziela, 03 grudnia 2017 21:06, odsłon: 576

Zabawkę w formie pluszowego misia ponad 100 lat temu wymyśliła Niemka Margarete Steiff. Kobieta, sparaliżowana po chorobie Heinego-Medina, szyła różne zwierzątka z materiału. Jej siostrzeniec zachwycił się jednym z nich – właśnie misiem. Ulepszył go więc po swojemu i wystawił na targach w Lipsku w 1903 roku. Wkrótce 3000 misiów wyjechało do Stanów Zjednoczonych i wówczas rozpoczęła się ich międzynarodowa kariera, która trwa do dnia. Najsławniejsze przedstawiciele misia to: Kubuś Puchatek, Miś Paddington i nasz ukochany Miś Uszatek.

Pora na dobranoc,
bo już księżyc świeci.
Dzieci lubią misie,
misie lubią dzieci.

Piosenkę z "Misia Uszatka", dobranocki przy której zasypiały i uczyły się przyjaźni tysiące dzieci znają i mali i duzi. Jak co roku przedszkoli mają okazję świętować  Dzień Pluszowego Misia. Jest to wesoły dzień zarówno dla dzieci, jak i ukochanych pluszaków. Takie przytulanki to dopiero znają tysiące tajemnic. A ile łez otarły, ile buziaków dały. Misiaki mają  w sobie magię, dzięki  której kochają je wszystkie dzieci. Jest to taki kumpel od serca, który zawsze jest blisko nas. Sarenki z łatwością rozwiązywały zagadki o misiach, wyklejały serduszko, oraz tańczyły w parach ze swoimi pluszakami.

 

 

Panie Sarenkowe

 

 

 

 

 

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information