Start Rok 2017/2018 Jak Julian Tuwim i jego „Okulary” zainspirował dzieci z grupy Sarenek?

Jak Julian Tuwim i jego „Okulary” zainspirował dzieci z grupy Sarenek? PDF Drukuj Email
wtorek, 28 listopada 2017 21:38, odsłon: 873

O tym że, czytanie rozbudza wyobraźnię, uczy abstrakcyjnego myślenia, wzbogaca i rozwija umiejętności językowe, a także pozytywnie wpływa na rozwój dziecka wiedzą chyba wszyscy. A co zrobić, aby codzienne czytanie stało się wyczekiwaną i bardzo przyjemną częścią dnia? Sarenki z naszego przedszkola wiedzą to doskonale. Nauczyciele systematycznie sięgają po opowiadania, bajki, baśnie i wiersze.

Gościem specjalnym podczas przeprowadzonych ostatnio zajęć bajkoterapii była nasza Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, która z radością uczestniczyła we wspólnym czytaniu wiersza pt. "Okulary".

Twórczość Tuwima zainspirowała dzieci do dalszych zabaw. Sarenki podobnie jak główny bohater wiersza - pan Hilary poszukiwały ukrytych okularów, odgrywały scenki dramowe, tańczyły do tematycznie zbliżonej muzyki z repertuaru dziecięcego, a na koniec wykonały piękne prace plastyczne.

To był miło spędzony czas.

Panie Sarenkowe

NASZE GRUPY 2017-2018