Start Rok 2010/2011 Z wizytą w bibliotece

Z wizytą w bibliotece
środa, 27 października 2010 19:43, odsłon: 1563

0005_mini13 października 2010 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce zjawili się mili goście. Były nimi pięcio- i sześciolatki z grupy integracyjnej Przedszkola nr 3 wraz ze swoimi Paniami: Anettą Kolinko i Jolantą Wołkowycką.

Dzieci zwiedziły Wypożyczalnię i Czytelnię, a także zapoznały się z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki. Następnie grupa przedszkolaków wysłuchała opowiadania o przygodach lisa Rudzielca i wiewiórki Zębatki, napisanego przez jedną z przedszkolanek – Anettę Kolinko.

Zadaniem dzieci było wykonanie prac plastycznych ilustrujących przygody wesołych bohaterów. Na koniec panie wybrały najciekawsze rysunki i z nich stworzyły piękną książeczkę pt. „Przyjaciele”. Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią, a książka z dedykacją wzbogaciła biblioteczne zbiory. Można ją obejrzeć w Czytelni dla Dzieci – jest to wyjątkowa pamiątka wizyty przedszkolaków.

Agnieszka Kazberuk