Start Rok 2017/2018 Zajączki i Wiewiórki poznają papierowy teatr „kamishibai”

Zajączki i Wiewiórki poznają papierowy teatr „kamishibai” PDF Drukuj Email
niedziela, 19 listopada 2017 21:52, odsłon: 1150

Kamishibai jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, na której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Najmłodsze przedszkolaki poznały dziś tą interesującą technikę teatralną.

Odwiedziły nas bowiem przemiłe pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Agnieszka Kazberuk i Pani Asia Kisielewicz, które przedstawiły dzieciom zasady funkcjonowania  "papierowego teatrzyku" oraz zaprezentowały przedstawienie pt. "Szukając Marudka". Była to historia pieska, który został źle potraktowany przez właściciela i uciekł z domu. Właściciel bardzo martwił się o swojego pupila, żałował swojego zachowania, poszedł szukać swojego przyjaciela pomimo brzydkiej pogody i późnej pory. A tymczasem piesek sam wrócił do domu stęskniony.

Papierowy teatrzyk okazał się dla małych przedszkolaków ciekawą formą teatralną, a treść opowiadania była bliska dzieciom i pouczająca.

Dziękujemy Pani Agnieszce i Pani Asi!

Bogusia Wołodkiewicz

NASZE GRUPY 2017-2018