Start Rok 2017/2018 Sarenki tworzą swoje „leporello” w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Sarenki tworzą swoje „leporello” w Miejskiej Bibliotece Publicznej. PDF Drukuj Email
niedziela, 12 listopada 2017 23:04, odsłon: 1083

Pewnego popołudnia spotkaliśmy się  z panią  Agnieszką Kazberuk i Joanną Kisielewicz w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zagadką  było dla nas słowo „leporello”. Ale już wiemy, że pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się książka harmonijkowa. Aby ją zrobić potrzebny jest  np. bardzo długi arkusz papieru.Tworzenie takiej książki okazało się ciekawą frajdą.

Najpierw wspólnie obejrzeliśmy  książkę „Pikotek chce być odkryty” autorstwa hajnowianina Tomasza Samojlika. Dużo ciekawych ilustracji było inspiracją  do tworzenia „Lasu  przedszkolaków”. Dzieci w parach ilustrowały czyste pola i tworzyły swoje leporello. Efekt końcowy okazał się bardzo ciekawy. Sarenkom spodobała się ta metoda tworzenia książki, i miały przy tym świetną  zabawę. Dziękujemy paniom z biblioteki za mile spędzony czas i ciekawą lekcję  biblioteczną.

A. Panasiuk-Kaczoch i I. Gierasimiuk

NASZE GRUPY 2017-2018