Start Rok 2017/2018 Żubr królem puszczy czyli Żuberki i las…

Żubr królem puszczy czyli Żuberki i las… PDF Drukuj Email
wtorek, 07 listopada 2017 22:08, odsłon: 1031

W ubiegły czwartek, drugiego listopada, Żuberki miały okazję bliżej poznać bohatera  swojego oddziału oraz niekwestionowanego władcę Puszczy Białowieskiej – żubra. Wskazywaliśmy też zwierzęta mieszkające w puszczy, nazywaliśmy wybrane ptaki; oglądaliśmy film przyrodniczy o zwierzętach Puszczy Białowieskiej. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób leśnicy pomagają zwierzętom przetrwać trudny zimowy czas oraz jak my możemy dokarmiać ptaki pozostające u nas zimą.

Zapoznaliśmy się z nową literką: "L", "l" – niektórzy z nas potrafili przeczytać wszystkie sylaby i wyrazy na "l" z elementarza. To były jedne z naszych wielu codziennych, zwyczajnych zajęć, ale czasami warto przybliżyć rodzicom czego uczymy się każdego dnia w przedszkolu.

D. Durzyńska, A. Trusiewicz - Kolinko

NASZE GRUPY 2017-2018