Start Rok 2017/2018 Dzień Drzewa w naszym przedszkolu

Dzień Drzewa w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
piątek, 03 listopada 2017 00:00, odsłon: 1244

Już od wielu lat obchodzimy w naszym przedszkolu Dzień Drzewa. Jak zwykle staramy się angażować do działań jak najwięcej dzieci, rodziców i nas samych nauczycieli. W tym roku szkolnym zaproponowaliśmy wykonanie rodzinnych zdjęć przy wybranym przez siebie drzewie. Doczekaliśmy się blisko 100 zdjęć, zaangażowaliśmy do naszego pomysłu aż 34 rodziny, w tym 40 przedszkolaków (plus rodzeństwo).

Powstała reprezentacyjna galeria zdjęć, której efekty można podziwiać na naszej, internetowej stronie. Wśród wielu fotografii obserwuje się drzewa wielkie i potężne, ale też małe i niepozorne. Są drzewa z puszczańskich ostępów, parkowych skwerów, prywatnych sadów i ogrodów ale też drzewa sąsiadujące z naszym przedszkolem…
Jednocześnie w poszczególnych oddziałach przedszkolnych powstały plastyczno-techniczne  prace przedstawiające drzewo z  grupowym „logo-zwierzakiem”. Efekt jest imponujący!

P.S. Wysyłając zdjęcia niektórzy rodzice dodali własne, często bardzo prywatne przemyślenia czy też doświadczenia związane z fotografiami. Warto je poznać:

Drzewa w naszej okolicy.
„Przedszkolny plac zabaw jest najfajniejszym miejscem dla każdego malucha. Staje się miejscem magicznym gdy jest piękna pogoda, cicho szeleszczą kolorowe liście a obok jest ktoś kto kocha najbardziej - tata i mama.” – mama Oli J.

Drzewo - rodzina
„To nic, że nie zawsze piękne, czasem krzywe i popękane, lecz wciąż jest, rośnie i żyje zachwycając swą siłą.” – mama Laury K.

„Zdjęcia robiliśmy u dziadka w ogrodzie z czereśnią, pod którą pochowany został dawno temu nasz pies oraz pod świerkiem posadzonym z okazji narodzin brata Elizy - Kuby.”- mama Elizy G.

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich uczestników naszego, ekologicznego przedsięwzięcia.
Dziękujemy za udział w stworzeniu przedszkolnej galerii.

•    Aleksiejuk Kuba
•    Siłkin Sara
•    Waskiewicz Zuzanna
•    Wołodkiewicz Zuzanna

Już wkrótce w przedszkolnym holu zobaczymy najciekawsze zdjęcia z naszej galerii!!!
Nie zapomnieliśmy o nagrodach…

Jola Wołkowycka

NASZE GRUPY 2017-2018