Start Rok 2017/2018 Zajączki w Rezerwacie Pokazowym Żubrów

Zajączki w Rezerwacie Pokazowym Żubrów PDF Drukuj Email
niedziela, 29 października 2017 23:57, odsłon: 948

Pewnego jesiennego dnia grupa Zajączków wyruszyła na wycieczkę autobusową w kierunku Białowieży. Celem tej wyprawy był Rezerwat Pokazowy Żubrów. Dzięki zaproszeniu dziadka Pawełka oraz gościnności innych pracowników Rezerwatu mieliśmy możliwość z bliskiej odległości podziwiać zwierzęta Puszczy Białowieskiej oraz obserwować ich zwyczaje.

Leniwe żubronie, dostojne żubry, piękne sarny i jelenie, ale też nerwowe wilki, brudasy dziki, "milutkie" puchate rysie to tylko niektóre zwierzęta, które dzieci podziwiały spacerując po wielkim terenie rezerwatu. Przedszkolaki dzięki ciekawym pytaniom i interesującym odpowiedziom naszych przewodników- dziadka i babci Pawełka wzbogaciły podczas wycieczki swoją wiedzę o zwierzętach Puszczy Białowieskiej.

Nasi gospodarze obdarowali dzieci słodyczami i pięknymi breloczkami z wizerunkiem żubra - króla Puszczy Białowieskiej. Dziękujemy  dziadkowi i babci Pawełka za gościnność, za miło i ciekawie spędzony czas w Rezerwacie Pokazowym Żubrów.

Bogusia Wołodkiewicz

zdjęcia: Ania Olszewska