Start Rok 2017/2018 Spotkanie ze strażakami i policją

Spotkanie ze strażakami i policją PDF Drukuj Email
niedziela, 29 października 2017 22:45, odsłon: 1078

W ubiegłym tygodniu, w ramach realizowanej podczas zajęć tematyki o różnego rodzaju zagrożeniach, Żuberki zaprosiły do przedszkola panów strażaków oraz policję. Strażacy pokazali nam wyposażenie swojego wozu:  zobaczyliśmy węże strażackie, wiatrak do wydmuchiwania dymu z płonącego pomieszczenia, maski ochronne, wyposażenie strażackiej apteczki i oraz mnóstwo innych rzeczy o skomplikowanych nazwach.

Wszystkie te urządzenia przeznaczone są do pomocy naszym dzielnym strażakom przy gaszeniu pożaru i ratowaniu ludzkiego życia. Nasz zachwyt wzbudziła wysuwana z dachu wozu strażackiego lampa, służąca do oświetlania terenu, gdy jest ciemno. Grozę zaś wzbudziły urządzenia do rozcinania  samochodów biorących udział w wypadkach.

Pan i pani policjantka pokazali nam, do czego służą różne przedmioty, związane z ich pracą: kajdanki (było wielu ochotników do ich założenia), gumowa pałka (i tu ochotników zabrakło), radiostacja, za pomocą której policjanci porozumiewają się ze sobą. Pan policjant pokazał nam swoją prywatną odznakę z numerem; wytłumaczył też, do czego służy popularny „lizak”. Rozmawialiśmy na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach nam zagrażających, a także o bezpieczeństwie na drodze i przestrzeganiu zasad ruchu drogowego. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, zarówno w strażackim wozie, jak i w policyjnym samochodzie. Panowie strażacy i policja odjechali z naszego przedszkolnego placu, jak na prawdziwe służby specjalistyczne przystało: na sygnałach dźwiękowych i świetlnych. Dziękujemy strażakom i policjantom za bardzo ciekawe, wspaniałe spotkanie.

Podziękowania Panu Komendantowi Straży Pożarnej oraz Panu Komendantowi Policji za umożliwienie spotkania.

Dziękuję grupie Jeżyków i Zajączków za pomoc.

A.Trusiewicz - Kolinko

A. Kolinko i  A. Sawicka