Wiewiórki i Zajączki na spotkaniu z leśnikiem, panią Pauliną Król PDF Drukuj Email
niedziela, 29 października 2017 17:39, odsłon: 1288

Gdy o zwierzętach czy o lesie uczą się dzieci podczas zajęć z panią jest super, ale gdy do przedszkola zapraszamy leśników - edukatorów jest rewelacyjnie!!! Tym razem odwiedziła nas pani Paulina Król  z Nadleśnictwa w Hajnówce by opowiedzieć dzieciom z grup Wiewiórek i Zajączków o zwierzętach Puszczy Białowieskiej.

Już na samym początku spotkania zainteresowanie przedszkolaków wzbudziły wniesione naturalne okazy zwierząt lisa i borsuka. Było trochę jak w muzeum - prawdziwe zwierzęta w prawdziwej, przedszkolnej, jesiennej scenografii. Był też jeżyk – pacynka i mimo swego niepozornego wyglądu przykuł również uwagę małych odbiorców.

Przedszkolaki dowiedziały się dużo ciekawostek o życiu leśnych zwierząt, miały okazję je dotknąć, ocenić wielkość, porozmawiać o wyglądzie. Dużą atrakcją okazało się odbijanie w piasku tropów zwierząt. To było coś! Dzieci robiły to samodzielnie, więc tym bardziej angażowały się w proponowane zadanie. Dodatkowo można też było odbijać pieczątki na leśnych pocztówkach. To zajęcie również zaciekawiło nasze dzieci, tym bardzie, że mogły swą pracę wziąć na pamiątkę do domu.

Bardzo dziękujemy pani Paulinie i jej asystentce Monice za wspaniałe spotkanie z wykorzystaniem tak wielu różnorodnych pomocy i  mamy nadzieję na kolejne wkrótce...

Jola Wołkowycka, Joanna Ruszuk  i Ania Olszewska