Wprowadzenie pojemników smakowych według pedagogiki M. Montessori - zajęcia w grupie Zajączków. PDF Drukuj Email
czwartek, 26 października 2017 18:14, odsłon: 1392

O tym, że owoce i warzywa są bardzo zdrowe to Zajączki już wiedzą. Ale co ze smakiem? Aby się tego dowiedzieć,  do zajęć wybraliśmy miejsce szczególne w naszym przedszkolu - gabinet M. Montessori, gdzie znajduje się szereg pomocy rozwojowych, które sprzyjają odkrywaniu przez dzieci radości płynącej z uczenia się i odpowiadają ich zainteresowaniom.

Podczas zajęć prowadzonych przez panią dyrektor Dorotę  Durzyńską i panią Anię Olszewską dzieci rozpoznawały i określały smaki owoców i warzyw z zawiązanymi oczami, a także dobierały roztwory o różnym smaku w pary wg. założeń pedagogiki M. Montessori. Stosując zasadę swobodnego wyboru materiału, dzieci samodzielnie podejmowały decyzję, z którym materiałem będą pracować (dużym zainteresowaniem cieszyły się cylindry oraz różowa wieża). Zajęcia sprawiły nam wszystkim wiele radości, a dzieciom dały satysfakcję z samodzielnie dokonanych wyborów.

A wracając do smaku to jedno jest pewne! Zajączki mają kwaśne minki gdy smakują sok z cytrynki!

Dorota Durzyńska, Ania Olszewska