Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu. PDF Drukuj Email
środa, 25 października 2017 18:01, odsłon: 1627

W dniu 13.10.2017 r. obchodziliśmy niezwykle uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w sali „Żuberków” z udziałem wszystkich grup wiekowych dzieci, a także całego personelu. Gościem honorowym tego spotkania była Pani Dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska.
Na okoliczność tego święta dzieci z grup: „Żuberków”, „Sarenek”, „Jeżyków”, „Zajączków” i „Wiewiórek” pięknie się ubrały i przedstawiły występy w formie muzyczno-tanecznej i recytatorskiej.

Podczas piosenek, wierszy i gry na instrumentach, wyraziły swoje serdeczne uczucia, szacunek,  uwielbienie i podziękowanie za wspaniałe chwile spędzane w przedszkolu wobec nauczycieli oraz innych osób pracujących z nimi.
Szczególnego charakteru nabrała uroczystość, gdy P. Krysia wręczyła Pani dyrektor list gratulacyjny i kwiaty z okazji otrzymania Nagrody Ministra Edukacji Narodowej w imieniu wszystkich obecnych . Trzeba przyznać była to wzruszająca chwila.
Pani Dyrektor Dorota Durzyńska stwierdziła, iż nigdy nie myślała, że otrzyma Medal Komisji Edukacji Narodowej, czy Nagrodę Podlaskiego Kuratora,  a co dopiero Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, dodała: to jest nagroda nie tylko dla mnie, ale i dla całego przedszkola.
W tym roku z okazji Dnia Edukacji Nagrodę Burmistrza otrzymały: Pani Dyrektor Dorota Durzyńska i Pani Iwona Gierasimiuk. W podziękowaniu nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, promowanie wśród uczniów pięknych postaw oraz przybliżanie świata wartości, a pozostałym pracownikom za wzorową pracę na rzecz dzieci wręczyła nagrody dyrektora.
Dzieci z poszczególnych grup wręczyły laurki wszystkim świętującym. W trakcie spotkania wykonano zdjęcia pamiątkowe.
W podziękowaniu za okazaną pomoc w organizacji imprezy P. Krysia obdarowała nauczycieli i pracowników własnoręcznie upieczonymi babeczkami.

Koordynator uroczystości: K. Czurak
 Zdjęcia: A. Panasiuk -Kaczoch