Spotkanie Wiewiórek z panią stomatolog PDF Drukuj Email
środa, 18 października 2017 22:34, odsłon: 1210

W przeddzień Światowego Dnia Uśmiechu, 5 października 2017 roku, dzieci z grupy „Wiewiórek” spotkały się z panią stomatolog Anettą Pietraszko – prywatnie mamą Konradą, kolegi z grupy. Od 1999 r. w pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to wymyślił Harvey Ball, który w 1963 r. stworzył też słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Uśmiech to najpiękniejsze, co możemy podarować drugiej osobie, ale także sobie.

„Wiewiórki”, choć są najmłodszymi przedszkolakami, wiedzą o tym, że ładny uśmiech zależy od zdrowych zębów i pamiętają, że trzeba o zęby dbać na co dzień.

Dlatego też, w ramach realizowanej VII edycji Ogólnopolskiego Programu Akademii Aquafresh, zaprosiły mamę Konrada, żeby dowiedzieć się od eksperta jak prawidłowo dbać o zęby i właściwie je szczotkować w domu i w przedszkolu.

Pani stomatolog w bardzo przystępny sposób, pokazując narzędzia dentystyczne i technikę szczotkowania zębów na modelu ludzkiej szczęki, wytłumaczyła dzieciom jak wygląda badanie w gabinecie, dlaczego mówimy o zębach  „mleczne” i nauczyła prawidłowo posługiwać się szczoteczką do zębów. Dzięki hojności gościa wszystkie „Wiewiórki” dostały kolorowe szczoteczki do zębów i spróbowały po raz pierwszy umyć ząbki w przedszkolnej łazience. Zrobiły to z wielkim zapałem pod czujnym okiem pani stomatolog, a mały Konrad z dumą patrzył na swoja mamę jak doradzała dzieciom. Cieszył się razem z kolegami i koleżankami z grupy, że od tego dnia mycie zębów wpisze się na stałe w ramowy rozkład dnia „Wiewiórek”.

Dziękujemy pani Anecie Pietraszko za spotkanie, które na pewno pomoże maluszkom w przyszłości przełamać obawy przed wizytą u dentysty i zachęci je do systematycznej troski o zęby.

Joanna Ruszuk i Jolanta Wołkowycka