Start Rok 2017/2018 Sarenki owoce i warzywa zajadają i o zdrowie dbają.

Sarenki owoce i warzywa zajadają i o zdrowie dbają. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 października 2017 22:55, odsłon: 1061

Wszyscy wiemy, że owoce i warzywa są zdrowe i powinniśmy spożywać ich jak najwięcej. Jesienią i zimą są szczególnie ważne –słońca jest jak na lekarstwo, a o przeziębienie nietrudno. Wybraliśmy się na spacer na ogródki działkowe, aby  zaobserwować jak wyglądają działki o tej porze roku. Właścicielka jednej z nich, oprowadziła nas po swojej pięknie zadbanej działce, skosztowaliśmy malin, winogron i jabłek.

W celu kształtowania wrażliwości na piękno przyrody dzieci mogły  obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie, zbierać kolorowe liście. Odwiedziliśmy w drodze powrotnej sklep spożywczy Mango, gdzie przedszkolaki rozpoznawały i nazywały warzywa i owoce. Na widok batatów zrobiły zdziwioną minkę, i powiedziały: "Ale, gruba marchewka.!"

Sarenki z panią Justynką i Iwonką piękny warzywny kosz stworzyły i wszystkich do spożywania witaminek namówiły.

Agnieszka Panasiuk- Kaczoch

NASZE GRUPY 2017-2018