Start REALIZOWANE PROJEKTY Realizacja projektu DAJ MI SZANSĘ A BĘDĘ MIAŁ RÓWNY START

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Realizacja projektu DAJ MI SZANSĘ A BĘDĘ MIAŁ RÓWNY START Drukuj Email
wtorek, 18 stycznia 2011 09:10, odsłon: 3546

miniPrzedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce realizuje projekt DAJ MI SZANSĘ A BĘDĘ MIAŁ RÓWNY START współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w roku szkolnym 2010/2011.  Projekt ten ma na celu tworzenie warunków równych szans edukacyjnych dla dzieci z mikrodeficytami rozwojowymi, w tym niepełnosprawnych z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego na poziomie edukacji przedszkolnej.

 

W ramach projektu prowadzona jest przez psychologów Martę Prześniak i Monikę Makarewicz-Pleskowicz Psychoterapia „Uśmiech dla każdego” z elementami arteterapii. W zajęciach uczestniczy dziesięcioro dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Praca z dziećmi polega na stymulowaniu ich ogólnego rozwoju poznawczego oraz wspomaganiu rozwoju emocjonalnego. W ramach psychoterapii ćwiczone są m.in. umiejętności dobierania, wyszukiwania, układania, grupowania, odwzorowywania, usprawniana jest również grafomotoryka. Natomiast zajęcia arteterapeutyczne służą głównie wyrażaniu emocji, odreagowywaniu przeżyć i doświadczeń, podniesieniu samooceny i wiary w siebie, przeciwdziałaniu niepożądanym emocjom, osłabianiu ich i wygaszaniu. Działania arteterapeutyczne przyjmują takie formy jak: terapia za pomocą sztuk plastycznych i bajek terapeutycznych, wykorzystywane są też nagrania muzyczne oraz instrumenty muzyczne.

 

 

 

Ćwiczenie metoryki małej

01

02

03

 

Ćwiczenie zmysłu słuchu

04

05

 

Dobieranie i wyszukiwanie

06

 

Dowolna ekspresja twórcza

07


Grupowanie

08


Odwzorowywanie

09


Prace dzieci

10


Układanie

11

12


Uzupełnianie

13

 

 

Marta Prześniak, Monika Makarewicz-Pleskowicz

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information