Start Rok 2017/2018 "Jestem sobie Podlasianka" - spektakl w wykonaniu artystów Filharmonii Podlaskiej

"Jestem sobie Podlasianka" - spektakl w wykonaniu artystów Filharmonii Podlaskiej PDF Drukuj Email
czwartek, 05 października 2017 21:11, odsłon: 1206

Muzyka jest bardzo ważnym bodźcem dla rozwoju małego dziecka. Kształtuje bowiem pamięć, podzielność uwagi, wyobraźnię, oraz kompetencje poznawcze. Muzyka tworzy świat przeżyć, kształtuje emocjonalność i wrażliwość, wpływa więc w szczególny sposób na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Mając to na uwadze korzystamy systematycznie z szerokiego repertuaru Filharmonii Podlaskiej dla małych dzieci.

"Jestem sobie Podlasianka" to kolejna ciekawa propozycja znanych nam artystów, którą mogliśmy obejrzeć w przedszkolu. Wokalistka zapoznała dzieci z instrumentami, z których korzystają muzycy, następnie opowiedziała o regionalnych strojach oraz tradycjach podlaskich. Artyści zaprezentowali szereg pieśni i piosenek znanych i śpiewanych niegdyś chętnie przez nasze babcie i prababcie. Cieszy nas, że dzieci mogły brać aktywny udział w występie - przebierały się za królewnę, marszałka, prezentowały tańce - poloneza i polkę...

Oprócz korzyści poznawczych występ "Jestem sobie Podlasianka" sprawił również dzieciom dużo radości ze wspólnej zabawy. Dzieci klaskały, podskakiwały, śpiewały fragmenty piosenek. O atmosferze podczas występu świadczyły ich uśmiechnięte twarze.

Bogusia Wołodkiewicz

NASZE GRUPY 2017-2018