Start Rok 2017/2018 Zabawy ze skrzypcami

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zabawy ze skrzypcami PDF Drukuj Email
środa, 04 października 2017 12:31, odsłon: 811

28 września mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Panią Hannę Mackiewicz - osobę z niezwykłą pasją. Pani Hanna jest miłośniczką skrzypiec, gra na tym pięknym instrumencie od 5 roku życia. Jako dorosła osoba ukończyła Collage Sztuk im. Achremczyka w Mińsku. W zajęciach prowadzonych przez Panią Hannę wzięły udział dzieci z grup Wiewiórek, Zająców i Saren. Gościliśmy także Panią Dyrektor Dorotę Durzyńską, która zgodziła się przeczytać wiersz Anny Kaca "Świerszcz i skrzypce", czym w magiczny sposób rozbudziła ciekawość poznawczą i artystyczną dzieci. Dziękujemy!

Przemiła skrzypaczka opowiedziała dzieciom o instrumentach smyczkowych, zaprezentowała sposób gry na skrzypcach. Przy akompaniamencie tego cudownie brzmiącego instrumentu dzieci tańczyły i bawiły się. Chętne dzieci spróbowały swoich sił w roli skrzypka lub skrzypaczki. Pani Hanna była w wieku naszych przedszkolaków, kiedy zaczęła grać na skrzypcach. Kto wie, może któreś z dzieci zaraziło się od niej pasją?

Pani Hanna sprawiła nam wszystkim mnóstwo przyjemności swoją piękną grą, a dzieci miały wspaniałe zajęcia - pouczające, pobudzające ciekawość i wyobraźnię.

Bardzo dziękujemy Pani Hannie za poświęcony czas i niesamowicie interesującą prezentację skrzypiec.

 

Bogusia Wołodkiewicz

 

 

 

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information