Start Rok 2017/2018 Jesienią u Żuberków

Jesienią u Żuberków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 października 2017 20:32, odsłon: 1201

W piękny słoneczny wrześniowy dzień przedszkolaki z grupy Żuberków wybrały się na wycieczkę na ogródki działkowe. Dzieci podziwiały piękno otaczającej przyrody a także obserwowały zmiany zachodzące w środowisku naturalnym jesienią. Podczas spaceru szukały drzew owocowych i z uwagą przyglądały się pracom porządkowym: sprzątaniu ogrodników, zbieraniu owoców, grabieniu liści itp. Przedszkolaki podziwiały również jesienne kolory liści, kwiatów, owoców i warzyw, co stało się dla nich inspiracją do wykonania pięknych prac plastycznych.

Jesień i jej dary to także motyw, który w swojej pracy z Żuberkami wykorzystali specjaliści pracujący w naszym przedszkolu. Pani Ewa psycholog z radością uczestniczyła w spacerze na działki ogrodowe. Była to wspaniała okazja do obserwowania relacji między dziećmi i nauki zgodnego współdziałania, dostrzegania emocji i potrzeb kolegów z grupy. Dzieci miały też możliwość  bogacenia wiedzy o otaczającym świecie.
Pani Dyrektor, zarazem przedszkolny surdopedagog ćwiczyła słuch fonematyczny oraz doskonaliła percepcję słuchową na materiale warzywa i owoce. Dzieci miały też możliwość pracy metodą Marii Montessori. Zajęcia z surdopedagogiem sprawiły dzieciom wiele radości i satysfakcji z dobrze wykonanych zadań.
Logopeda, pani Ela przeprowadziła zajęcia związane tematycznie z jesienią. Dzieci rozpoznawały, nazywały i segregowały warzywa i owoce, określały ich wielkość, kolor, kształt. Nazwy  warzyw dzieliły na sylaby. Dzięki tym zajęciom dzieci miały okazję bogacić słownictwo, doskonalić artykulację i funkcjonowanie analizatora słuchowego.
Gry i zabawy na świeżym powietrzu, które przeprowadził pan Łukasz – przedszkolny rehabilitant miały na celu doskonalenie koordynacji ruchowej. Ćwiczenia wykonywane przez dzieci poprawiały zdolności krążeniowo – oddechowe, uczyły prawidłowego oddychania oraz utrzymania prawidłowej postawy ciała poprzez poprawę siły mięśniowej i elastyczności włókien mięśniowych. Przygotowane zawody sportowe oprócz wielkiej radości pozwoliły dzieciom doskonalić umiejętność pracy w zespole i rywalizacji w grupie.
Oligofrenopedagog – pani Ania, wykorzystując elementy metody Marii Montessori usprawniała z dziećmi koordynację wzrokowo – ruchową poprzez układnie puzzli, układanek, wyszukiwanie różnic w obrazkach tematycznych. Doskonaliła czynności manualne i sensoryczne pracując farbą i stempelkami z ziemniaków.
Na koniec zajęć dzieci otrzymały „ordery uśmiechu” i kolorowe pieczątki za duże zaangażowanie  i chęci do pracy.

Dorota Durzyńska, Ewa Dmitruk, Justyna Karpiuk, Łukasz Łukasiewicz, Anna Sawicka, Elżbieta Wołkowycka

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka