Start Rok 2010/2011 Spotkanie z panem leśniczym Tomaszem Olejnickim w grupie integracyjnej 3-latków

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Spotkanie z panem leśniczym Tomaszem Olejnickim w grupie integracyjnej 3-latków
wtorek, 18 stycznia 2011 08:43, odsłon: 1540

0009_mini

Ostatnio, na zajęciach w naszej grupie, panie rozmawiały z nami o konieczności dokarmiania zwierząt zimą. Mamy nawet na tarasie, za oknem karmnik, w którym co dzień obserwujemy sikorki. Sypiemy im ziarno, wieszamy słoninkę.

Dzisiaj, 17 stycznia, nasze panie zrobiły nam nie lada niespodziankę – zaprosiły do naszej grupy zagadkowego gościa – Pana Leśniczego Tomasza Olejnickiego z Nadleśnictwa w Hajnówce.

Powitaliśmy go sympatycznie, jednak miałyśmy problem, aby zgadnąć, jaki zawód wykonuje nasz  gość.

Pan Tomek opowiadał nam o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy. Dowiedzieliśmy się na przykład, że bobry uwielbiają korę z drzew osikowych, gdyż jest bardzo soczysta, że sikorka modra ma niebieską czapeczkę i że jeż to taki śpioch, który przesypia całą zimę. Wiemy też, dlaczego strój pana Leśniczego jest zielony. Otóż, to jedyny kolor, którego nie boją się zwierzęta, ze względu na to, że na co dzień przebywają wśród zieleni.

Tomasz Olejnicki opowiedział  nam też, że zimą zwierzęta liczą na pomoc ludzi w zdobywaniu pokarmu. I dlatego, wszyscy zgodnie obiecaliśmy, że zarówno w przedszkolu jak i w domu będziemy dokarmiać ptaszki zimą. Na koniec pogawędki zaśpiewaliśmy naszemu gościowi piosenkę o wróbelkach, a Paweł z Oliwką wręczyli naszemu gościowi upominek – pięknego aniołka z masy solnej. Z utęsknieniem czekamy na następną wizytę, bo jesteśmy ciekawi, co nam pan Leśniczy znów interesującego opowie.

Do zobaczenia!

A. Olszewska, I. Gierasimiuk, K. Androsiuk

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information