Start Rok 2017/2018 Wrześniowe zabawy i spotkania „Jeżyków”

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Wrześniowe zabawy i spotkania „Jeżyków” PDF Drukuj Email
niedziela, 24 września 2017 21:57, odsłon: 859

13 września 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Tego dnia placówki organizują moc atrakcji dla dzieci, tak też było w tym roku. W grupie „Jeżyków” dzień przedszkolaka to dzień zdobywania „sprawności przedszkolaka”. Grupa „Jeżyków” swoje świętowanie rozpoczęła od zabaw rytmicznych i tanecznych z równoczesnym wykonywaniem zadań, które pokazywały jak dzieci potrafią współdziałać i przystosować się do całego zespołu, a przy tym super się bawić.

Kolejnym zadaniem były zawody sportowe, w których przedszkolaki udowodniły, że nie obce są im sportowe emocje, a skandowanie imion kolegów i koleżanek wywołało sporo radości i śmiechu. Pięciolatki wykazały się sprawnością fizyczną, pokonywały tor przeszkód z dużym zaangażowaniem. Troszkę zmęczone nie tylko zadaniami ale i wrażeniami ze wspólnych zabaw, z chęcią usiadły do wykonania balonowych cudaków. To zadanie, również przyniosło dzieciom dużo radości, ozdobione balony kolorowymi serduszkami, kwiatkami itp. mogły zabrać do domu. Przedszkolaki dumne były ze swoich balonowych cudaków co widać na zdjęciu. Na zakończenie i podsumowanie sprawności wykonania wszystkich zadań pięciolatki otrzymały „medal przedszkolaka”. Święto dzieci dostarczyło pięciolatkom wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza satysfakcja, nauczycielek z grupy „Jeżyków”.
Przedszkole to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim połączenie zabawy z nauka, a kiedy w przedszkolu pojawiają się goście to atrakcyjność nauki wzrasta. 21 września grupę „jeżyków” odwiedzili goście z KPP w Hajnówce pani Anna Pawluczuk i pan aspirant Wojciech Gorustowicz. Pięciolatki zaniemówiły widząc wśród zaproszonych gości pana policjanta, grzecznie czekały na przedstawienie gości. Pani Ania z pomocą programu edukacyjnego pt .”Bezpieczna droga Filipka” zaprosiła dzieci do rozwiązywania zagadek i zadań dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pan aspirant zaprezentował elementy policyjnego munduru i wyposażenia używanego podczas codziennej służby.
W ramach akcji „Czytamy dzieciom” nasi goście z nieukrywaną chęcią zaprezentowali wiersz K. Wiśniewskiego „Kolorowe znaki”. Na zakończenie dzieci podziękowały przybyłym gościom piosenką „Trzy sygnały” oraz inscenizacją wiersza „Znak drogowy”, dzieci wręczyły pani Ani własnoręcznie wykonaną laurkę. Pięciolatki utrwaliły zdobytą wiedzę na temat ruchu drogowego oraz wzbogaciły słownictwo w tym zakresie, poznały prawidłowe zachowania i postawy związane z bezpiecznym poruszaniem się na drogach.

 

Nauczycielki z gr. ”Jeżyków”

 

 

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information