Start Rok 2017/2018 Wizyta Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Wizyta Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 września 2017 19:00, odsłon: 1090

W naszym mieście przebywał z wizytą kanoniczną Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus. Wizytował Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego. Celem takich odbywających się co pięć lat wizytacji jest umocnienie wiary parafian i zapoznanie się biskupa z życiem i funkcjonowaniem parafii. W ramach tej wizyty ordynariusz diecezji drohiczyńskiej odwiedził dnia 12.09.2017 r. nasze przedszkole. Ksiądz Biskup przybył do nas w towarzystwie proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego – księdza Józefa Poskrobko oraz sekretarza diecezji drohiczyńskiej – księdza Tomasza Szmurło.

Powitaliśmy Jego Ekscelencję chlebem i solą oraz kwiatami. W spotkaniu uczestniczył wiceburmistrz miasta Hajnówka - pan Andrzej Skiepko, pracownicy przedszkola oraz nasi podopieczni. Pan wiceburmistrz Andrzej Skiepko, jako przedstawiciel organu prowadzącego krótko przedstawił osiągnięcia i bolączki Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, a później pokazaliśmy Dostojnemu Gościowi nasze sale, gabinety i pracownie. Następnie zaprosiliśmy Księdza Biskupa i wszystkich Gości na program artystyczny w wykonaniu „Sarenek” przygotowany pod kierunkiem nauczycielek - p. Justyny Karpiuk, p. Agnieszki Panasiuk – Kaczoch oraz p. Iwony Gierasimiuk.

Nasze „ Filipinki” popisały się swoimi największymi przebojami - „Batumi”, i „Parasolkami”. Zaśpiewały też piosenkę Arki Noego „Taki mały, taki duży może świętym być”. Małgosia recytowała wiersz utalentowanej nauczycielki z naszego przedszkola , pani Anetty Trusiewicz- Kolinko pt: „Dla Jezusa”:

 

Narysuję dla Jezusa serduszko czerwone,

które będzie caluteńkie szczęściem wypełnione.

Namaluję Jezusowi żółciutkie słoneczko ,

żeby mu na górze w niebie zawsze było ciepło.

I wyrzeźbię Jezusowi aniołka złotego ,

który będzie mieszkał ze mną i chronił od złego”

 

Pięknie zaprezentowali się: Gabryś z wierszem „Pan Bóg to nasz Ojciec” , Adela z wierszem „Grzeczne dziecko” i Bartek z wierszem „Jak się cieszą małe dzieci”.

Na koniec przedszkolaki wręczyły Księdzu Biskupowi Tadeuszowi Pikusowi i Księdzu Proboszczowi Józefowi Poskrobko wielkie, czerwone, własnoręcznie wykonane serca, a Ksiądz Biskup rozdał obrazki dla dzieci ze świętymi oraz podarował nam album „Diecezja Drohiczyńska”. Pozdrowił też dzieci wyznania prawosławnego słowami „Sława Isusu Chrystu”. Jego Ekscelencja znany jest bowiem z tego, że popiera i wspiera wspólne działania dla dobra duchowego i rozwoju regionu z przedstawicielami innych wyznań.  Po rozmowie z nauczycielami i podopiecznymi naszego przedszkola Ksiądz Biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa całej społeczności przedszkolnej.

 

Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu naszego przedszkola. Pozwoliło dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka przedszkole, bardzo ważne są wartości chrześcijańskie.

 

Serdeczne podziękowania Panu Markowi Bondarukowi z Piekarni Bochen w Bielsku Podlaskim za ufundowanie „powitalnego chleba”.

 

 

Autor: Dorota Durzyńska

Zdjęcia: Agnieszka Panasiuk- Kaczoch

 

 

 

 

 

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information