„Witamy w przedszkolu” – zajęcia adaptacyjne PDF Drukuj Email
środa, 13 września 2017 07:18, odsłon: 1336

30 sierpnia 2017 roku, zgodnie z długoletnią tradycją Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, odbyło się spotkanie adaptacyjne z udziałem rodziców i dzieci nowoprzyjętych do najmłodszej grupy „Wiewiórek” i innych grup przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018. Emocje, jakie towarzyszyły temu wyjątkowemu wydarzeniu, trudno opisać. Nie wiadomo bowiem, kto bardziej przeżywał „pierwsze kroki” w przedszkolu – rodzice czy ich pociechy…

Wszystkich gości powitała pani dyrektor Dorota Durzyńska i przedstawiła nauczycielki, specjalistów oraz personel obsługowy, czyli wszystkich, którzy będą pracować w poszczególnych grupach. Jak się okazało, dzieci i rodzice już po kilku chwilach spędzonych razem z paniami włączyli się chętnie do zabawy z uśmiechami na twarzach. Rodzicom przypomniały się przeboje ich dzieciństwa: „Krasnoludki”, „Jedzie pociąg” a zabawy z chustą animacyjną połączyły starszych i młodszych uczestników spotkania. Małe „Wiewiórki” poznały też węża Marcela, który towarzyszył im podczas pierwszego spaceru po placu przedszkolnym.

Na zakończenie zajęć  inaugurujących nowy rok szkolny, „maluszki” otrzymały w prezencie od Rady Rodziców misie przytulanki – maskotki, które będą pomagać im w przełamywaniu lęku przy trudnych rozstaniach z rodzicami, w pierwszych dniach w przedszkolu. Każdy rodzic zaś dostał list od „małego przedszkolaka” przekazujący w symboliczny sposób co jest ważne na dobry start.

Joanan Ruszuk i JolantaWołkowycka