Start Rok 2016/2017 Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w naszym przedszkolu

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
niedziela, 25 czerwca 2017 21:58, odsłon: 1777

W naszym przedszkolu od września 2016 r. były realizowane zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka (WWR). Terapią objęte były dzieci z najstarszych grup przedszkolnych z różnego rodzaju niepełnosprawnościami posiadające opinie o potrzebie WWR wydane przez Poradnie Psychologiczno – Pedagogiczne. Zajęcia miały na celu stymulowanie rozwoju psychoruchowego i społeczno-emocjonalnego dzieci. WWR to także objęcie wsparciem rodziny, aby jeszcze lepiej spełniała swoje funkcje i wspierała rozwój małych pociech.


Zajęcia indywidualne w wymiarze 8 godzin miesięcznie, w zależności od potrzeb dziecka prowadzili specjaliści – psycholog Ewa Dmitruk, logopeda Elżbieta Wołkowycka, pedagog terapeuta, oligofrenopedagog Jolanta Wołkowycka, rehabilitant ruchowy Łukasz Łukasiewicz.
Raz w miesiącu odbywały się również zajęcia grupowe z logorytmiki z elementami zabaw plastycznych. Brały w nich udział dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami zaangażowanymi w pomoc dziecku. Spotkania te przyniosły wiele radości dzieciom, spełniły funkcje terapeutyczne, dawały możliwość wymiany doświadczeń rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem motywowali swoje dzieci do pokonywania trudności.

 

Ewa Dmitruk, Elżbieta Wołkowycka, Jolanta Wołkowycka i Łukasz Łukasiewicz

 


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information