Start Rok 2016/2017 Zajączki podróżnikami - wycieczka pociągiem do Doliny Bugu.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zajączki podróżnikami - wycieczka pociągiem do Doliny Bugu. PDF Drukuj Email
czwartek, 15 czerwca 2017 23:22, odsłon: 971

Słoneczko zaprasza wszystkich do wypoczynku na świeżym powietrzu. Zajączki wraz z paniami skorzystały z tego zaproszenia i wyruszyły w podróż pociągiem. Podekscytowane dzieci wsiadały do pociągu na stacji Hajnówka, aby odwiedzić inne miejscowości i ciekawe miejsca. Chwila oczekiwania, nagle gwizd i ruszyliśmy na szlak kolejowy po przygodę i wielką zabawę. Z przesiadką w Czeremsze, dotarliśmy do Siemiatycz. Tam czekał autobus PKS, który zawiózł nas do malowniczej krainy znajdującej się w Dolinie Bugu - do Wólki Nadbużnej.

Niespodzianką był Park Linowy, w którym dzieci poprzez zabawę uczyły się mierzyć siły na zamiary, samodzielności. Obiekt wkomponowany jest w naturalny drzewostan sosnowy i składa się z różnego rodzaju  lin, belek. Zajączki z zaciekawieniem obserwowały starszych, którzy korzystali ze średniego stopnia trudności i byli asekurowani specjalnymi linami. Nasze przedszkolaki świetnie sobie radziły pokonując urozmaicone stopnie trudności i przeszkody. Największym powodzeniem cieszył się zjazd tyrolski, z którego nawet panie pokusiły się zjechać. Następnie odwiedziliśmy piękne konie mieszkające przy Kompleksie Wypoczynkowym Eternite- Poznaj Podlasie. Tutaj zjedliśmy obiad i podziwialiśmy widoki - rzekę Bug. Dzieci miały okazje posiedzieć w kajaku, pobawić się na placu zabaw, poobserwować zwierzęta, zrobić pamiątkowe zdjęcia z przyjaciółmi z przedszkola oraz urządzić piknik. Podróż powrotna była doskonałą okazją do odpoczynku i podziwiania przyrody, ponieważ pociąg jechał przez zielone pola, sady. Przedszkolaki oglądały za oknem piękne obrazy jak z filmu przyrodniczego:  zwierzęta zamieszkujące okolicę – sarny, zające, bociany. Mijanka z pociągiem towarowym została skomentowana: „wow, to chyba pendolina” :).  Większość dzieci po raz pierwszy jechała pociągiem, a więc komentarz jest zrozumiały. Zamierzone cele zostały zrealizowane. Dzieci mimo tego, że zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do swojego miasta. W Hajnówce na peronie czekali na nich rodzice. Taka wyprawa potwierdziła tylko, że nasza grupa to zuch dzieciaki i świetne przedszkolaki. Wycieczka była SUPER!
    

 

Panie Zajączkowe
 

Ps. Dziękujemy tym, którzy pomogli nam w realizacji, a szczególnie kierownictwu PKS Siemiatycze i szefowej Eternite, oraz przesympatycznym konduktorom pociągów Przewozy Regionalne i Koleje Mazowieckie.
 


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information