Dzień Dziecka na sportowo u Jeżyków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 czerwca 2017 22:18, odsłon: 1558

W tym roku grupa „Jeżyków” postawiła na sportowe emocje w Dniu Dziecka. Korzystając z zaproszenia do zabawy pani Ani Tarasiuk, czterolatki odwiedziły Hajnowski Dom Kultury. Jak się okazało, Dom Kultury może być świetnym miejscem do zorganizowania konkursów zręcznościowych, wyścigów i zabaw ruchowych.

W otoczeniu pięknych, starych drzew, które na pewno „pamiętają” kilka pokoleń hajnowian, w doskonałych nastrojach, pomimo dość nieprzychylnej aury, przedszkolaki spędziły beztroskie chwile bawiąc się obręczami, skakankami, piłkami, odgadując zagadki, ścigając się w zawodach z mikołajowym butem i rysując kredą wymarzone prezenty na Dzień Dziecka. Najwięcej radości towarzyszyło zabawie, w której wychowawczyni z zawiązanymi oczami, pod dyktando dzieci rysowała postać ludzką… Oczywiście rysunek wywołał salwę śmiechu, bo przecież nic tak nie cieszy dzieci, jak dorośli popełniający błędy. Wszystkie zabawy i konkursy były dla czterolatków źródłem niezapomnianych przeżyć. Pani Ania dzielnie poradziła sobie z rozbrykaną gromadką „Jeżyków”, za co serdecznie Jej dziękujemy!

Po sportowych wyczynach przedszkolaki nie mogły doczekać się obiecanych im wcześniej lodów. Zjedzenie „kaktusów”  i życzenia dla dzieci, żeby zawsze były tak szczęśliwe jak przy jedzeniu lodów, zakończyły to piękne, czerwcowe, świąteczne przedpołudnie.

Joanna Ruszuk