Start Rok 2016/2017 Uroczyste rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego „Nasza Puszcza Białowieska” już za nami…

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Uroczyste rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego „Nasza Puszcza Białowieska” już za nami… PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 czerwca 2017 21:06, odsłon: 925

W myśl idei „Programu ekozespołów”, którego jesteśmy od wielu lat uczestnikami i jego, tegorocznego tematu: „Zostań ambasadorem Puszczy Białowieskiej”, powstał pomysł rodzinnego konkursu plastycznego „Nasza Puszcza Białowieska”. We współpracy z Białowieskim Parkiem Narodowym uroczyste rozstrzygnięcie konkursu zorganizowano 27 maja 2017 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Białowieży.


Punkt 10.00  spod bramy do Parku Pałacowego, na czele z „Żubrem” (naszym przedszkolnym woźnym – Bogdanem) wszyscy uczestnicy konkursu wraz ze swoimi rodzinami, wyruszyli na miejsce uroczystego finału. Piękna, słoneczna pogoda oraz świergot białowieskich ptaków towarzyszył idącym dzieciom z rodzinami oraz z nauczycielkom z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. Było nas naprawdę niemało…
Na schodach Ośrodka Edukacji Przyrodniczej – dawniej dworku z czasów króla Augusta III Sasa, powitał wszystkich Pan Marek Świć - zaprzyjaźniony edukator Białowieskiego Parku Narodowego. Klimat  XIX - wiecznego budownictwa oraz niepowtarzalnych okoliczności przyrodniczych jakimi jest bez wątpienia Park Pałacowy, wprowadził wszystkich w charakterystyczny, podniosły nastrój. I o to chodziło…
Przemówienia wstępne Pani Dyrektor Doroty Durzyńskiej, koordynatorki konkursu Jolanty Wołkowyckiej oraz przewodniczącej jury Pani Anny Tarasiuk z Hajnowskiego Domu Kultury dopełniły wszelkich formalności związanych z organizacją przedsięwzięcia. Były podziękowania rodzinom – w tym roku aż 33 uczestników, kadrze pedagogicznej – całemu zespołowi ekologicznemu, licznym sponsorom . Specjalne brawa otrzymała również nasza maskotka – Żubr, Pan Bogdan we własnej osobie.
Po wręczeniu nagród i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia wszyscy zostali zaproszeni na zajęcia edukacyjne prowadzone przez gospodarza uroczystości, Pana Marka Świcia,  na temat „Płazów Puszczy Białowieskiej”. Warto dodać, że  udział w zajęciach był  również  jedną z przyznanych nagród.
Później był poczęstunek, którego główną część stanowiły domowe wypieki naszych nauczycielek oraz przedszkolnej kuchni. Wśród sponsorowanych produktów na szczególną uwagę zwracało stanowisko Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Hajnówce z dużym wyborem serów  żółtych, sera  białego oraz masła.
Był też czas na chwilę relaksu w otoczeniu parkowych drzew, na zabawę z kolegami z przedszkola oraz bezcenny czas bycia z rodziną.
 

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w naszym konkursie!


Nasi sponsorzy!

Białowieski Park Narodowy
Nadleśnictwo Hajnówka
Nadleśnictwo Browsk
Urząd Miasta w Hajnówce
Park Wodny w Hajnówce
„Społem” PSS w Hajnówce
EkoHerba
Marek Wasiluk Kancelaria Notarialna
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce
Piekarnia „Podolszyńscy”
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce
Wydawnictwo Nowa Era
PPH Karmel S.C.

 

Koordynator konkursu:
Jolanta Wołkowycka

 

Nauczyciele współpracujący:
Krystyna Czurak, Iwona Gierasimiuk, Urszula Kiryluk, Anna Olszewska, Agnieszka Panasiuk-Kaczoch, Halina Pawluczuk, Urszula Raczkowska-Filinowicz, Małgorzata Reduch, Joanna Ruszuk, Elżbieta Wołkowycka, Bogusława Wołodkiewicz

 

Zdjęcia: Emilia Sadowska i Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information