Start Rok 2016/2017 Zajęcia w grupie „Zajączków” w ramach projektu pt. „Mamy misję chronić tradycję – tradycyjny przedszkolak”.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011



Designed by:
Jm-Experts!

Zajęcia w grupie „Zajączków” w ramach projektu pt. „Mamy misję chronić tradycję – tradycyjny przedszkolak”. PDF Drukuj Email
niedziela, 11 czerwca 2017 21:33, odsłon: 828

Dzieci z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi oraz dzieci z Przedszkola im. św. Cyryla i Metodego wspólnie bawiły się w poniedziałki podczas zajęć z Panią Anną Fionik. Zajęcia muzyczno – taneczne prowadzone były w ramach projektu „Mamy misję chronić tradycję – tradycyjny przedszkolak” realizowanego dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. 

 

Dzięki takim spotkaniom Zajączki mogły poznać wiersze i piosenki w języku białoruskim jak również posłuchać bajek „po swojomu”. Pani Ania  Fionik jest współorganizatorką Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, znawcą  folkloru, kierownikiem zespołu „Żemerwa”. Dzięki niej te zajęcia były magiczne. Wraz z nią był ludowa lalka Olesia, która przyglądała się naszym przedszkolakom. Dzieci wesoło bawiły się przy korowodzie „Biehał zajczyk po kapuści”. Przedszkolaki miały okazję wystąpić na Eliminacjach Rejonowych 44 konkursu „Piosenka Białoruska” zdobywając 3 miejsce. Zaprezentowały się także na eliminacjach centralnych w Bielsku Podlaskim.
Zajączki zaprezentowały się także na 13. Białoruskim Festiwalu Etnograficznym w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce, a później chętni brali udział w warsztatach lepienia z gliny lub tkania na krosnach oraz kosztowali pycha placki ziemniaczane.


 

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information