Start Rok 2016/2017 Recytacja na wesoło podczas „Kocham...lubię...szanuję”.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Recytacja na wesoło podczas „Kocham...lubię...szanuję”. PDF Drukuj Email
środa, 07 czerwca 2017 22:37, odsłon: 1370

Spotkaliśmy się na V Edycji Konkursu Recytatorskiego „Kocham, lubię, szanuję, ...nie niszczę, nie śmiecę, tylko recytuję" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka, który rozpoczęła pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Następnie wszystkich zebranych przywitał Burmistrz Jerzy Sirak, życząc miłych wrażeń i dalszych pomysłów na realizację takich przedsięwzięć.

Spotkanie uatrakcyjnił występ  Orkiestry pod dyrygenturą pana  Krzysztofa Romaniuka. Piosenka „Pszczółka Maja" zachwyciła i wpasowała się w wystrój sali.
Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy, recytacji i interpretacji utworu oraz możliwość prezentacji przed publicznością. Niewątpliwie  konkurs, to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły, jak również wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów nie tylko dydaktycznych, ale wychowawczych i społecznych. Przedszkolaki z różnych przedszkoli w naszej gminie zaprezentowały znane wiersze z literatury dziecięcej  o tematyce przyrodniczo-ekologicznej. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów.
Nikogo trema nie dopadła, a więc każdy występ był udany. Jury miało trudne zadanie, aby spośród uczestników wyłonić  Mistrza recytacji . W grupie dzieci 5 letnich został nim Grzegorz Bura z Przedszkola Nr 5. Natomiast w grupie dzieci 6 letnich Mistrzynią została Julia Chrościelewska z Krainy Radosnych Maluchów w Dubinach.  Dodatkowo wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Durzyńska, Bartosz Sadowski, Remek Smyk i Hanna Wołczyk.

Piękne nagrody i dyplomy czekały nie tylko na zwycięzców konkursu, ale także na wszystkich uczestników, którym serdecznie gratulujemy. Po części konkursowej przyszła pora na wspólną zabawę taneczno- ruchową, przy której świetnie się bawili także zaproszeni goście. Jest nam niezmiernie miło, że goście skorzystali z  zaproszenia, i byli wspólnie z nami.
Pięknie dziękujemy szanownemu Jury, Telewizji Kablowej oraz naszym sponsorom za pomoc w przygotowaniu konkursu. Dzięki nim wszystkie dzieci otrzymały prezenty i został przygotowany poczęstunek.
Udział w konkursie umożliwił dzieciom zaprezentowanie swoich zdolności artystycznych, oraz udowodnił,  że poezja jest bliska dzieciom, a tym samym tematyka ekologii i szanowania przyrody.

 

Organizatorki: Pszczółki Trzy :)

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information