Start Rok 2016/2017 Cechy dobrego sprzedawcy - "Sarenki" w sklepie PSS "Batory"

Cechy dobrego sprzedawcy - "Sarenki" w sklepie PSS "Batory" PDF Drukuj Email
piątek, 02 czerwca 2017 21:55, odsłon: 1201

Pięknego słonecznego dnia ,,Sarenki” wybrały się do sklepu PSS  by uzyskać informacje na temat zawodu sprzedawcy. Sprzedawca to zawód, który wymaga ciągłego kontaktu z innymi ludźmi. Potrzebne są szczególne cechy charakteru, które bardzo pomagają w tej pracy. Dobry sprzedawca posiada wysoki poziom empatii, jest asertywny i dyskretny.

Umie doradzić klientowi, ale też nie narzuca swojego zdania. Jest najlepszą wizytówką sklepu, w którym pracuje. Sprzedawca musi umieć łagodzić napięcia i starać się, żeby klient był zadowolony nie tylko z zakupionych towarów, ale i z jakości świadczonych usług. To udało nam się zaobserwować w markecie podczas obserwacji pracy ekspedientek i zwiedzania sklepu. Dokonaliśmy też wspólnych zakupów zdrowej żywności Byliśmy zaskoczeni tak dużą ilością różnorodnego towaru, estetyką i życzliwością tam pracujących osób. Dzieci zostały obdarowane breloczkami przez Panią kierownik sklepu.

K. Czurak i H. Pawluczuk