Start Rok 2016/2017 Kto to jest farmaceuta, a kto florysta? - odpowiedzi szukały ,,Sarenki” w aptece i kwiaciarni.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Kto to jest farmaceuta, a kto florysta? - odpowiedzi szukały ,,Sarenki” w aptece i kwiaciarni. PDF Drukuj Email
piątek, 02 czerwca 2017 21:49, odsłon: 1370

Poznawanie zawodów to był temat naszych zajęć. Dlatego też odbyły się kolejne wycieczki do apteki i kwiaciarni. W aptece pracuje farmaceuta - aptekarz. Jest to niezwykle odpowiedzialny i trudny zawód. Wybierają go osoby, które dobrze znają chemię czyli właściwości danego leku, cierpliwi, prawdziwi profesjonaliści.

Potrafiący rozmawiać z klientem rzeczowo i fachowo. Kupić w aptece możemy: produkty lecznicze, leki apteczne, leki recepturowe, wyroby medyczne i inne jak np: kosmetyki. Właścicielki apteki ,,Melisa” obdarowały nas plastrami z opatrunkiem, obrazkami edukacyjnymi, balsamem do opalania.
W kwiaciarni jest pięknie, kolorowo i pachnąco, a  pracują w niej floryści. Florysta to zawód dla każdego, kto posiada chociaż odrobinę wyobraźni i zmysłu estetycznego. Wszyscy, którzy kochają rośliny na pewno doskonale odnajdą się w tym zawodzie. Zajmują się oni  przygotowywaniem wystrojów sal na przyjęcia takie jak śluby, komunie czy chrzciny. Obejrzeliśmy tworzenie kompozycji kwiatowej z cukierków. Poznaliśmy różne rośliny ozdobne. Panie z kwiaciarni ,,Lawenda” obdarowały nas pięknym kwiatkiem w ceramicznej doniczce.

Właścicielkom apteki i kwiaciarni składamy serdeczne podziękowania za możliwość poznania zwodów i upominki.

 

 

K. Czurak i H. Pawluczuk

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information