Start Rok 2016/2017 „Żubry” na Politechnice

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

„Żubry” na Politechnice PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 maja 2017 22:00, odsłon: 639

Jeszcze tam nas nie było… Byliśmy w kilku hajnowskich szkołach, przedszkolach ale na Wydziale Leśnym Politechniki Białostockiej w Hajnówce pierwszy raz. Nie mogliśmy odrzucić tak ciekawej propozycji udziału w „zajęciach na wyższym poziomie”. 18 maja 2017 r. specjalnie dla przedszkolaków pracownicy uczelni przygotowali ćwiczenia z różnych dziedzin naukowych.

Tak więc, swoją „studencką przygodę” rozpoczęliśmy w auli, gdzie obejrzeliśmy prezentację pt. „Grzyby jakich nie znacie” pod kierunkiem pana Marka Wołkowyckiego. W pracowni botanicznej obejrzeliśmy zbiory naukowe, a w nich karty zielnikowe, okazy porostów i grzybów. Mogliśmy się przekonać jak działa mikroskop, każdy mógł sprawdzić to samodzielnie!  Byliśmy też w laboratorium, w którym sporządzane są ekstrakty z wybranych gatunków grzybów. To właśnie z nich być może w przyszłości powstaną nowe lekarstwa.

W laboratorium chemicznym, pod kierunkiem pani dr Ewy Zapory działo się… Były prawdziwe eksperymenty: samozapłony, płyny zmieniające się w pianę bez końca, no a przede wszystkim mogliśmy sami coś „wyczarować”. Pracując w parach każdy przedszkolak miał do dyspozycji pigmenty do wyboru oraz pipetę do zakraplania cieczy. Koncentracja uwagi, cierpliwość oraz sprytne palce pomogły bystrym dzieciom w samodzielnym doświadczeniu. Efekty były imponujące!

W pracowni zoologicznej odbyły się ćwiczenia pt.: „Tropy i ślady zwierząt” pod kierunkiem dr. inż. Sebastiana Juszko. To właśnie tam zobaczyliśmy poroża jeleni oraz uzębienia innych jeleniowatych.  Nauczyliśmy się rozpoznawać tropy różnych zwierząt lub choćby rozróżniać kota domowego od leśnego rysia.

Cieszymy się bardzo z naszej, studenckiej wycieczki. Kolejne, nowe doświadczenia z pewnością wzbogaciły wyobraźnię i myślenie każdego przedszkolaka. Kto wie? Może za parę lat…. zasilą progi hajnowskiej uczelni?

 

Jolanta  Wołkowycka  i Anetta Kolinko

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information