Start Rok 2016/2017 Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. PDF Drukuj Email
wtorek, 09 maja 2017 21:41, odsłon: 863

W dniu 27. IV. 2017 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta  Konstytucji 3-go Maja. Obecni byli: dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska, nauczycielki  wraz z dziećmi z poszczególnych grup i personel przedszkola. Wszyscy elegancko ubrani z kotylionami własnoręcznie zrobionymi, po wprowadzeniu pocztu sztandarowego  odśpiewali hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego, zachowując odpowiednią postawę wobec symboli narodowych.


Po wyjściu pocztu sztandarowego, poszczególne grupy zaprezentowały swój program artystyczny. Podczas występu ,,Sarenek” dowiedzieliśmy się, ze Konstytucja, to dokument określający główne zasady działania państwa i zajmuje ważne miejsce w naszej historii. Dzieci  w strojach biało - czerwonych z chorągiewkami zaśpiewały piosenki ,,Flaga biało – czerwona”, ,,Język polski” i wyrecytowały wiersze: ,,Trzeci Maja” i ,,My jesteśmy dzieci’’, z których treści wynikało, że: ,,Bóg, honor i ojczyzna to nasza ojcowizna” a język polski jest bogaty, wspaniały i trzeba dbać o jego czystość oraz być dumnym z tego, że jest się Polakiem.
Grupa ,,Zajączków” wyśpiewała, że najważniejsze  jest to, co ma się blisko: mamę, tatę i przyjaciół i nasz kraj. W wierszach ,,Rota młodego Polaka” i ,,Piękna ziemia” opowiedziały  jak piękny i bogaty jest nasz kraj i jak wiele  mogą zdziałać dla swojej ojczyzny. W wykonaniu ,,Wiewióreczek” obejrzeliśmy polski taniec kujawiak ,,Upominek dla ciebie”, którego zatańczyły pięknie, wspólnie z dziećmi panie nauczycielki. Dzieci z grupy ,,Jeżyków” w piosence ,,Moje miasto”  udowodniły, że wszystko co nas otacza, to nasza piękna  Polska, a w tańcu z chustkami biało -  czerwonymi zwiewnie odtworzyły jego rytm. Sześciolatki -,,Żuberki,” zatańczyły dwa tańce: ,,Zielony mosteczek” i „Wiosennego walca”. Aranżacja i perfekcyjne ich wykonanie wzbudziły ogromny podziw.
Występy zakończono improwizacją muzyczno - taneczną z chorągiewkami biało- czerwonymi. Świetności imprezy dopełniło wystąpienie Pani dyrektor Doroty Durzyńskiej, która wyraziła ogromne uznanie dzieciom, nauczycielom za tak pięknie wypowiedziane, wyśpiewane i wytańczone  polskie wiersze, piosenki i tańce opowiadające o naszym kraju i jego historii. Skierowała też przesłanie do wszystkich obecnych na uroczystości przytaczając słowa teologa i kaznodziei Piotra Skargi, który mówił: „Naród, który nie zna swojej historii, jest jak sierota, który nie zna ojca i matki.” i dodała, że My sierotami nie jesteśmy i czcimy historię  i jej najważniejsze wydarzenia.
W podziękowaniu za trud włożony w przygotowanie uroczystości i dekoracji okolicznościowej wszyscy zostali obdarowani pysznym tortem biało - czerwonym.
 

 

Poniżej zamieszczamy prezentację, która bierze udział w II edycji konkursu "W barwach biało-czerwonych" organizowanego przez Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Podlaską Rodzinę Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej:

Prezentacja_-_obchody_226_rocznicy_uchwalenia_Konstytucji_3_Maja.pptx

 


              

 

 Koordynator uroczystości: K.Czurak
                Zdjęcia: J. Wołkowycka, A. Panasiuk-Kaczoch

 

 

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information