Jajko w roli głównej – u Żubrów PDF Drukuj Email
środa, 03 maja 2017 23:25, odsłon: 1195

W okresie przedświątecznym i jeszcze tuż po, dzieci z grupy Żubrów realizowały tematykę wielkanocną. Wśród wielu ciekawych zajęć na uwagę zasługują te, podczas których nasze przedszkolaki miały okazję porównać jajka pochodzące od różnego ptactwa: kury, kaczki i gęsi. Była to świetna nauka klasyfikowania np.: od największego do najmniejszego, porównania barwy, gladkości i twardości skorupek czy ciężaru jajek. Dzieci mogły poznać również walory smakowe wszystkich jajek.

Dla większości była to pierwsza okazja do spróbowania jajka innego niż kurze. To było coś! Dla podkręcenia smaku dodaliśmy trochę - swojej hodowli, szczypiorku, nieco soli i już poczuliśmy smaki nadchodzącej Wielkanocy. Bo oczywiście wszyscy zgodnie potwierdziliśmy, że to właśnie jajko jest głównym, kulinarnym bohaterem świątecznego stołu. Czyż nie?

Jola Wołkowycka