Start Rok 2016/2017 Wielkanocne mazurki Wiewiórek

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Wielkanocne mazurki Wiewiórek PDF Drukuj Email
środa, 03 maja 2017 23:08, odsłon: 621

Przygotowania do świąt Wielkanocy to czas wypełniony obowiązkami, ale też miłymi doświadczeniami - szczególnie mocno staramy się być dobrzy dla bliskich, cieszymy się dekorując otoczenie świątecznymi ozdobami, barwiąc wspólnie pisanki, przygotowując koszyczek, planując wielkanocne dania i wypieki... Jednym z tradycyjnych wielkanocnych ciast jest mazurek - cieniutkie ciasto pokryte słodką masą i ozdobione bakaliami.

Wiewiórki tuż przed świętami nauczyły się wykonywać to wielkanocne ciasteczko. Nasz mazurek przygotowaliśmy na waflu, użyliśmy kremu czekoladowego oraz różnych bakalii. Dzieci wykazały się cierpliwością podczas dokładnego smarowania wafla oraz kreatywnością przy ozdabianiu ciasta. Zapamiętały przepis i obiecały, że pomogą mamusi w przygotowaniach do świąt i wykonają wielkanocny mazurek w domu. Wywiązały się z obietnicy?

 

 

Bogusia Wołodkiewicz

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information