Start Rok 2016/2017 Wielkanocne malowanie pisanek u Zajączków

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Wielkanocne malowanie pisanek u Zajączków PDF Drukuj Email
środa, 03 maja 2017 22:13, odsłon: 670

Tradycją Świąt Wielkanocnych jest zwyczaj malowania pisanek. W zależności od techniki zdobienia, świąteczne jajka mają różne nazwy: pisanki, kraszanki, oklejanki, rysowanki, drapanki. W tradycyjny, ręczny sposób wykonywania wielkanocnych pisanek zaangażowały się Zajączki z naszego przedszkola. Dzieci starannie wykonywały ozdoby na jajkach według własnych pomysłów. Wykazały się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Powstały wspaniałe pisanki wielkanocne.


Zdobienie wielkanocnych jaj stało się okazją do omówienia innych tradycji oraz starych ludowych zabaw związanych z tymi świętami. Wspomniano o: święceniu koszyczka z pokarmami, pieczeniu bab wielkanocnych i mazurków, polewaniu się wodą w Śmigus - dyngus. Mądre Zajączki doskonale znały wymienione tradycje i chętnie o nich opowiadały. Było o czym posłuchać...
 
 
                                                                               

      Panie Zajączkowe

 


 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information