"Gdy dorosnę zostanę..." - Wiewiórki z wizytą u mamy Mikołaja w pracy - Apteka "Bliska" PDF Drukuj Email
niedziela, 09 kwietnia 2017 22:22, odsłon: 858

Dzieci w wieku przedszkolnym często odgrywają role  w spontanicznej zabawie, naśladują dorosłych - rodziców i bliskich. Ciekawość poznawcza dzieci, nieustanna chęć poszerzania wiedzy o otaczającym świecie stała się głównym powodem stworzenia projektu edukacyjnego  "Gdy dorosnę zostanę..." Projekt będzie realizowany w grupie Wiewiórek, do współpracy zostali włączeni rodzice i bliscy naszych wychowanków oraz osoby ze środowiska lokalnego posiadający wyjątkowe pasje.

Z przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia mamy Mikołaja do swojego miejsca pracy Apteka "Bliska"

Pani Czurak powitała nas już przed wejściem do apteki. Opowiedziała dzieciom o miejscu, do którego przyszły oraz o symbolach apteki. Wewnątrz "sklepu z lekarstwami" mama Mikołaja zapoznała nas z produktami, które są na półkach, wyjaśniła, co to jest recepta, a następnie zaprosiła na zaplecze. Dzieci były zachwycone poznając "tajemnicze" miejsca w aptece, o których istnieniu do tej pory nie miały pojęcia. Mogły zaglądać do szafek, lodówek, dotykać "dziwnych" pojemników i zadawać setki pytań, na które Pani Czurak cierpliwie odpowiadała. Ponadto dzieci dowiedziały się jak farmaceuci wykonują syropy i maści, a nawet mogły spróbować samodzielnie odmierzać płyny. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały od pracowników apteki balony z logo apteki oraz lizaki.

Wycieczka ta na długo zostanie w pamięci dzieci, dostarczyła bowiem wielu przyjemnych bodźców i emocji.

Dziękujemy serdecznie Pani Czurak i innym pracownikom Apteki "Bliska" za ciepłe przyjęcie, ciekawą opowieść oraz podarunki.

Bogusia Wołodkiewicz

zdjęcia: Ania Olszewska