Start Rok 2016/2017 "Gdy dorosnę, zostanę..." - Wiewiórki z wizytą w gabinecie stomatologicznym mamy Michała - Pani Joanny Korolko - Sajewicz

"Gdy dorosnę, zostanę..." - Wiewiórki z wizytą w gabinecie stomatologicznym mamy Michała - Pani Joanny Korolko - Sajewicz PDF Drukuj Email
niedziela, 09 kwietnia 2017 21:45, odsłon: 984

W ramach realizacji projektu "Gdy dorosnę, zostanę..." Wiewiórki umówiły się z mamą Michała na wizytę stomatologiczną. Pani Sajewicz w swoim gabinecie opowiedziała dzieciom o tym, jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej, podkreśliła, że największym wrogiem zębów są słodycze, szczególnie lizaki i landrynki. Zaleciła też dzieciom dokładne czyszczenie zębów oraz systematyczne wizyty u stomatologa. Opowiedziała o swojej pracy i oprowadziła przedszkolaki po gabinecie.

Najdzielniejsi śmiałkowie usiedli dzielnie na fotelu dentystycznym oraz pozwolili pani doktor zbadać swoje ząbki. Mama Michałka znalazła kilka "robaczków próchniaczków" na zębach dzieci, ale powiedziała też, że pięknie dbają one o swoje uśmiechy, a o chorym ząbku zaleciła powiedzieć mamusi.

Pani Korolko - Sajewicz jest stomatologiem wyróżniającym się cierpliwością i łagodnością, doskonale też nawiązuje kontakt z małymi dziećmi. Dzielnym pacjentom zawsze ma w szufladzie naklejkę lub kolorowankę.

Dziękujemy mamie Michałka za przyjęcie, ciekawą opowieść o swojej pracy oraz podarunki.

Bogusia Wołodkiewicz

zdjęcia: Ania Olszewska