Start Rok 2016/2017 Wizyta Zajączków w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Wizyta Zajączków w Miejskiej Bibliotece Publicznej. PDF Drukuj Email
niedziela, 09 kwietnia 2017 21:04, odsłon: 774

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci, wspieranie czytania przez najmłodszych oraz promowanie wartościowej literatury  i grafiki dla młodego czytelnika. Z tej okazji wybraliśmy się do biblioteki. Wprowadzenie dziecka w świat książek już w wieku przedszkolnym jest istotnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z celów przedszkola.

Tam pani Agnieszka przy pomocy prezentacji multimedialnej przypomniała nam baśnie H.Ch.Andersena. Następnie p.Joasia przeczytała nam opowiadanie z serii Przygody Fenka, mówiące o dobrym zachowaniu „ Sprzątamy po zabawie”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o przygodzie wesołego liska Fenka z dużymi uszkami, który również uczęszcza do przedszkola. Jego pani - Panda, mianowała go dyżurnym, i już wszystkie  dzieci wiedzą , jak ważny jest porządek. Dzięki niemu, zabawki się nie gubią, i bez problemu możemy je znaleźć. Pokolorowaliśmy przygotowane obrazki, oraz obejrzeliśmy wernisaż wystawy Bartosza Szpakowicza.
Zajęcia biblioteczne  spełniły swoje zadanie,  rozbudziły zainteresowania czytelnicze dzieci, przybliżyły  im literaturę dziecięcą. Z niecierpliwością  czekamy na kolejne spotkanie.

W książeczce płynie rzeczka
W książeczce szumi las
W prześlicznych twych książeczkach
Tysiące przygód masz