Start Rok 2016/2017 Spotkanie w grupie „Jeżyków”

Spotkanie w grupie „Jeżyków” PDF Drukuj Email
niedziela, 09 kwietnia 2017 19:35, odsłon: 829

W naszym przedszkolu każdy dzień to nowe doświadczenia, ciekawe „historie”, które budzą w dzieciach ciekawość świta, chęć odkrywania i zdobywania nowych doświadzczeń. Sprzyjajają temu niespodziewane wizyty i tak właśnie było i tym razem. W grupie „Jeżyków” gościła pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Dzieci przywitały Gościa wiosennym wierszykiem „Pierwiosnek”, co stanowiło wstęp do kolejnej zabawy „Wiosenny promyk słońca”.

W tle rozległa sie spokojna muzyka Dana Gibsonsa „Solitudes” i dzieci słuchając muzyki i opowiadania nauczyciela wykonywały ćwiczenia wg metody: „Relaksacja progresywna wg Jacobsa”. Jest to jedna z metod zmierzających do zmniejszenia napięcia emocjonalnego u dzieci, jest to relaksacja mięśniowa. Opiera się ona na założeniu, że ciało i umysł tworzą niepodzielną całość. Doprowadzenie do rozluźnienia mięśni pozwala z kolei na uzyskanie zmniejszenia napięcia emocjonalnego. W pracy z dziećmi posługując się fragmentami tego treningu, dostosowujemy go do możliwości  percepcyjnych i wykonawczych dziecka przedszkolnego.
Dzieci wspaniale się wyciszyły, co widać na załączonych zdjęciach i mogły przystąpić do kolejnego zadania. Każde dziecko zajęło miejsce na kolorowych kołach „dywanowej gąsienicy” i wg „kodu” kolorów udowodniły, że znają cyferki do 4-rech i potrafią liczyć. Czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka, wysłuchanie kolejnego „odcinka” z książki „Leśne przygody” czytanego przez Panią Dyrektor. Dzieci z uwagą wysłuchały tekstu i za wzorowe wykonanie zadań dostały po wiosennym kwiatku - naklejce.
Korzyści płynące z głośnego czytania dzieciom książki są wielkie. Trzeba zaznaczyć, że zalety przemawiające za głośnym czytaniem są dużo bardziej znaczące i procentują na wiele lat niż oglądnie telewizji czy granie na komputerze, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę.

Nauczycielki z grupy „Jeżyków”