„Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna…” PDF Drukuj Email
środa, 29 marca 2017 22:30, odsłon: 1193

Jak się okazało to nie plotka, lecz naprawdę wiosnę czuć, słychać i widać wokół nas. Grupa „Jeżyków’ z naszego przedszkola cały tydzień poświęciła poszukiwaniu nowej pory roku, a spotkanie z uczniami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce i panią logopedą Ewą Leoniuk, wprowadziło przedszkolaki w prawdziwie wiosenny nastrój.

Grześ, Weronika, Artur i Damian kolejny raz odwiedzili przedszkole, aby przeczytać czterolatkom przygotowane piękne wiersze klasyków literatury dziecięcej i zachęcić „Jeżyki” do czytania książek z rodzicami w domu. Wspólne zabawy logopedyczne, rozwiązywanie zagadek, gra dydaktyczna utrwalająca cechy wiosny, śpiew piosenki i granie na instrumentach z panią Ewą stworzyły możliwości do różnorodnej aktywności młodszych i starszych dzieci. Podsumowaniem zajęć była zespołowa praca plastyczna z wykorzystaniem metody Doroty Dziamskiej „Edukacja przez ruch”, integrującej ruch ze zmysłami w rytm dobranej muzyki i swobodnie wykorzystującej różne techniki plastyczne. Powstałe w ten sposób „dzieło” zatytułowaliśmy tak jak Jan Brzechwa swój wiersz – „Przyjście wiosny” i wyeksponowaliśmy w holu przedszkolu.

Dziękujemy pani Ewie i jej wychowankom za miłe, wiosenne spotkanie!

Joanna Ruszuk